Wpis z mikrobloga

Chciałem przestrzec przed pewnym komisem samochodowym w Szczecinie. Ja nadziałem się na jedno auto a kto wie ile tam jeszcze takich ulepów.

Wiem, że teoretycznie jest to "normalna" praktyka handlarzy, ale mimo wszystko nie chciałbym żeby, któryś z Mirków przypadkiem kupił to auto i potem miał problemy :/

Sytuacja wyglądała następująco: Upatrzyłem auto (W tym wypadku Audi A3 Sportback 2009 [o roczniku zaraz])
Wyposażenie bogate, autko wyglądało bardzo ładnie, ale wiadomo miało parę mankamentów - normalka.

3 dni z rzędu jeszcze je "badałem" przyglądałem mu sie itd. Coś nie halo było z maską, lusterkiem, roczniki reflektorów, roczniki szyb. Później wyszło że prawy reflektor miał ułamany element.

Do czego zmierzam - auto sprawdzone po VINie w ASO Audi.

- Rocznik produkcji 2008 a nie 2009 jak się sprzedawca zarzekał (do samego końca krzycząc mi w twarz).
- "Mnie nie interesuje ASO tylko data rejestracji w PL" xD - Sprzedawca uparł się, że nieważne kiedy auto zjechało z taśmy tylko kiedy zostało zarejestrowane w PL.
- Auto powypadkowe, dokładnie 2 srogie dzwony. Jeden frontalny a drugi cała prawa strona. Wymieniane były drzwi, maska i parę innych elementów.

Po wytknięciu tego handlarzowi zaczął się tylko faflunić, coraz głośniej krzyczeć po czym chyba pomyślał, że ktoś z TV bo po prostu uciął gadkę, odwrócił się na pięcie i bez słowa oddalił się do swojej kanciapki.

NAJWAŻNIEJSZE tutaj jest to, że facet zarzeka się praktycznie wszędzie (poza tabliczką informacyjną na aucie w komisie), że auto jest w pełni BEZWYPADKOWE. A z pewnego źródła wiem, że auto jest po dwóch mocnych dzwonach.

Uważajcie na siebie Mirki - mnie się udało, niech nikt inny się nie nadzieje...
Tutaj oferta do tego konkretnego auta, sami możecie sprawdzić opis itd:

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a3-1-9-tdi-skorzana-tapicerka-ID6BA6ia.html?fbclid=IwAR1x_ngSDGvAL10cCOVGVchKBIzzO_3xqacufsTMKPMIH7Qilsf3i9HCw3g

#szczecin #autokomis #samochody #audi #oszustwo #zalesie
  • 18
@Thiccboi8990: równo rok próbuję znaleźć auto, i jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby coś z komisu było jako takie do wzięcia. I Ci cwaniaczkowi sprzedawcy, którzy do samego końca będą kłamać prosto w oczy tak jak opisaleś. Mnie osobiście już uj strzela, bo mam hajs, chce kupić, a nie mam co. A nowego nie chce na pierwszy samochód.
@Myrszula: Szukasz rok samochodu i nie możesz kupić? Weź hajs, kogoś w miarę kumatego i jedź do Niemiec, podzwoń po prywatnych ogłoszeniach, kup samochód.
- Nie patrz, że w Polsce takie samo jest 25% tańsze.
- Nie bój się prawdziwego przebiegu nawet powyżej 200kkm, jeśli auto było serwisowane - Niemcy akurat zbierają faktury
- Nie kupuj samochodu za cały pieniądz jaki uzbierałeś, tylko 20% odłóż do koperty na pakiet startowy /
@Thiccboi8990: dotyczy to roku modelowego samochodu. na przykładzie mojego trupa z 97: kupuję czy szukam jakieś czesci i w etce wybiorę rok produkcji 97 to wyskakuje mi c5 zamiast c6. Dokładna data produkcji to listopad 1997 i modelowo samochód liczy się jako 1998 i tak jest skatalogowany w każdym sklepie
@Thiccboi8990 taki protip, jak cię nie zraziło do audi każde ma pod maską dokładny miesiąc i rok produkcji na tabliczce z vinem a odnośnie tego 2008 że mówił iż jest z 2009 to może być 2009 ale tylko modelowo nic więcej i do tego nie trzeba żadnego ASO czy podłączania komputerów tylko jakieś rozeznanie w tym temacie ( )