Wpis z mikrobloga

@sylwke3100: Największą wesołość wywołuje u mnie termin "Podbeskidzie". Jest to co prawda część Śląska cieszyńskiego, tzw. białego Śląska i Małopolski z drugiej strony, ale ludzie lubią sobie wymyślać nowe terminy. Kim oni w takim razie są, "podbeskidami"? :-)
ale ludzie lubią sobie wymyślać nowe terminy. Kim oni w takim razie są, "podbeskidami"? :-)


@motaboy: Przecież to wymysł lat 60 bodajże i to nigdzie nie oficjalnie

@AchtKommaAcht: @N_A_B: Niespecjalnie pamiętam jak to się stalo że Opole wywalczylo sobie odłączenie od województwa Śląskiego, ale w efekcie powstało takie słabe "ni pies ni wydra" między Wrocławiem i Katowicami.


@motaboy: Ja myśle że to miało na celu separacje terenów
Ja myśle że to miało na celu separacje terenów


@sylwke3100: To nie był pomysł rządowy. To na pewno yły separatyzmy lokalne - to akurat pamiętam. Raban podniósł się w Opolu, w Kielcach, Słupsku, Zielonej Górze, Częstochowie. Jednym się udało swoje karłowate województwa wywalczyć, innym nie. Ich miało być 12 o ile dobrze pamiętam.

Tego typu podziały nie miałyby zresztą większego znaczenia, gdyby nie bardzo charakterystyczna dla Polski tendencja do centralizacji urzędów.
@motaboy: Opolskie i Lubuskie to dla mnie jakieś nieporozumienie. Szczególnie Lubuskie i ich Gorzów WIELKOPOLSKI ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ciekawe czy sami mieszkańcy Zielonej nie woleli by być w składzie Dolnego śląska a Gorzowianie w WLKP. Lepiej przecież być w bogatym województwie niż w takim sztucznym gdzie większość to lasy i poligon:)
wypadałoby mieć troche wiedzy geograficznej zanim zrobisz taka ankietę


0

@unified_observer: Tzn?


@sylwke3100: Zapewne nie ująłeś jakiegoś dodatkowego "śląska wypierdkowego", którego nazwa wzięła się od Zapierdkowa wschodniego, którego dumni mieszkańcy mają wielowiekowe i odrębne tradycje. Podobnie jak podbeskidy.