Wpis z mikrobloga

Zanim kupicie biżuterię w galerii, odwiedzicie lokalnych rzemieślników, a bedziecie zaskoczeni.


@Nivele: Odwiedziłem. Niestety 90% to wyniosłe buraki, a na prośbę o zrobienie czegokolwiek niestandardowego kręcą nosem, bo "po co to panu", "a dlaczego", "a tu mam taki prosty, będzie dobry, mówię panu" itd. Masakra xD Nie dziwię się, że salony jubilerskie w centrach handlowych z rewelacyjną obsługą mają taką popularność. Wydając kilka tysięcy złotych naprawdę oczekuję czegoś więcej niż kantorka
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Nie znam się, ale ogólnie to dla mnie już dziwne jest samo to, że jej facet dał jej taką specyfikację xD Wyobraziłam sobie to tak, że oświadczył się jej razem z tą kartką i dopiero po zweryfikowaniu, że pierścionek jest git, powiedziała "tak" XD


@lady_katarina: ja mojej też dałem specyfikację jakiś tydzień po zaręczynach. Zawsze wszystko gubię, a tak to mogła sama go zanieść na korektę rozmiaru. No i jakby jej
Zanim kupicie biżuterię w galerii, odwiedzicie lokalnych rzemieślników, a bedziecie zaskoczeni.


@Nivele: Później można się już tylko śmiać z niewiedzy innych, którzy wolą Apart, bo "prestiż". Ślubne obrączki robiłem właśnie u lokalnego jubilera z powierzonego złota, które kupiłem na giełdzie. Same obrączki są dość masywne (Władca Pierścieni się kłania ( ) ) więc i cena była dość duża. Ale z ciekawości poszedłem później chyba właśnie do
Można się pochwalić tylko jak ktoś się zupełnie nie zna.
Clarity P1 oznacza, że diament jest za słaby żeby załapać się do IGI i AGS czyli najniższa jakość kamienia.

Kolor również słaby (najlepsze są D,e,f)

43szt przy tak mizernej wielkości to bardziej się kwalifikuje jako pył diamentowy.

Jak osoby pisały wcześniej lepiej albo kupić osobno z USA (lub antwerpii) kamień albo np coś ładnego starego (Desa).

To pudełko tez koszmarne - logo
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@stam: paanie, chyba nie wiesz jak kobiety szanują biżuterię.
Sam rok temu zamawiałem pierścionek zaręczynowy więc realista wie, że próba 750 i więcej (18 karatów i wincyj) to złoto zbyt miekkie i zbyt szybko się zmatowieje/uszkodzi.
@mayek: "Wszyscy komentują próbę złota a nikt nie ocenia brylantów, które są żółtawe i z widocznymi skazami.Ja rozumiem że nie każdego stać na jakiś super pierścionek, ale po pierwsze gość się mógł bardziej postarać i za te pieniądze kupić coś fajniejszego (nie koniecznie z 43 brylantami #!$%@? jakości)"

Oczywiście że mógł jest na świecie wiele ciekawszych ładniejszych i niekiedy również tańszych kamieni jubilerskich ale dziesięciolecia propagandy sączonej przez handlarzy przezroczystego węgla
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ky0sHiR0: nie wiem gdzie mieszkasz, wpisz w google handlarz kamieni szlachetnych i szukaj takiego który ma kamienie z certyfikatami z Antwerpii.
Jeżeli oddasz swój kamień do złotnika, to cena za pierścionek wyniesie 1/2 ceny z sieciówki.