Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy 98/150

Salvatore Ferragamo pour Homme (1999)

Salvatore Ferragamo pour Homme to piękne, figowe perfumy, które polecam absolutnie każdemu. Są niesamowicie eleganckie, pachną klasowo i dostojnie będąc jednocześnie bardzo lekkimi w noszeniu i nadającymi się do ubierania na co dzień przez cały rok. W składzie mamy liść figi, który odgrywa tu kluczową rolę, do tego m.in cyklamen, goździki, grejpfruta, jaśmin, różę a w bazie mech drzewny, drzewo sandałowe, wetywerie, piżmo czy cedr. Przez swoje kwiatowo-zielone brzmienie Salvatore nie jest może w 100% męski ale wątpię by nosząc go ktoś posądził nas o używanie damskich perfum. Lubie takie oryginalne zapachy, szczególnie, że liść figi nie jest jakoś specjalnie eksponowany w perfumach, a tutaj mamy go przedstawionego według mnie nawet lepiej niż w Noble Fig, Marc Jacobs Man czy o wiele droższych Premier Figuier a nawet Philosykos od Diptyque. Co ciekawe, klimatem mi przypomina Costume National Homme, które mimo iż w składzie figi nie mają to na mojej skórze wybrzmiewają całkiem podobnie i Ferragamon mógłby być spokojnie ich flankerem w wersji L'eau albo Sport. Parametry ma na przyzwoitym poziomie i daje radę zarówno w chłodne jak i cieplejsze dni. Idealny jest moim zdaniem na wiosnę. który podobnie jak inny zawierający w swoim składzie liść figi zapach - Davidoff Good Life, przypomina mi o budzącej się do życia przyrodzie. Ta figa to jednak ma coś relaksującego i kojącego w sobie bo aż nie chce się przestać ich nosić :) Warto odnotować też, że perfumy te mają jeden z najdoskonalszych flakonów jakie widziałem i niestety zdjęcia nie oddadzą w pełni jego piękna. Nie mylić ich też z Salvatore Ferragamo F Pour Homme ani F Black, bo to zupełnie inne perfumy o totalnie odmiennych klimatach. Żałuje też, że gdy go kupowałem na allegro w cenie ~30 zł za 30 ml to nie zrobiłem sobie zapasów bo dziś jest to co raz trudniejszy do dostania zapach, a pachnie tak zajebiście ciekawie, że zawstydziłby nie jedne niszowe perfumy. Gdyby nie był wycofany z produkcji i łatwiej dostępny to poleciłbym je teraz wszystkim szukającym perfum uniwersalnych do brania w ciemno

typ: green-woody
zapach: 8,0/10
twałość: 7,0/10
projekcja: 6,0/10
cena: 220 zł za 100 ml
podobne: L'Artisan Premier Figuier, Ferrari Noble Fig, Diptique Philosykos
https://www.parfumo.net/Perfumes/Salvatore_Ferragamo/Salvatore_Ferragamo_pour_Homme_Eau_de_Toilette
https://www.fragrantica.com/perfume/Salvatore-Ferragamo/Salvatore-Ferragamo-pour-Homme-659.html
drlove - #150perfum #perfumy 98/150

Salvatore Ferragamo pour Homme (1999)

Salva...

źródło: comment_kJq9XHehTBrZWcjuHSQX2TTblZeTKZWP.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
@zonbat: to, że jest wycofany nie znaczy, że jest niedostępny. Dalej łatwo go kupić, tylko, że nie kosztuje 30 zł a 120 (przynajmniej tak było miesiąc temu)
  • Odpowiedz
@SnoobDuog: albo niech ktoś kupi z fragrancex, zbierze chetnych i sie podzieli kosztami dostawy czy cos ;P sam bym chetnie zrobił backupa bo mam z 3/4 30 ml flaszki juz tyko.
  • Odpowiedz
Ja to mam takie małe marzenie,żeby mieć jeden perfum dożytownio. Mój dziadek przez calutkie życie nie użył innego perfum niż opium,on i jego wszystkie ciuchy juz są tym zapachem "przesiąknięte". Co sądzicie o takim zabiegu? Wbrew pozorom zapach to bardzo mocny zmysł i naprawde jak gdziekolwiek nie pojde i wyczuje "opium" moj mozg dostaje #!$%@? i szukam dziadka jakbym miał 1000% pewność że gdzieś koło mnie jest.
Może ten figowy zapach pomoże
  • Odpowiedz
albo niech ktoś kupi z fragrancex, zbierze chetnych i sie podzieli kosztami dostawy czy cos ;P sam bym chetnie zrobił backupa bo mam z 3/4 30 ml flaszki juz tyko.


@dr_love: wołam @fuKlanAdraHrepuS bo morda i tak robi zamówienie z zagramanicy :) Domów kilka flach tego ferragamo :)
  • Odpowiedz
@Ceniusz: Może pomoże:) ale żeby go mieć dożywotnio to musisz powoli robić zapasy bo z każdym mijającym miesiącem będzie co raz ciężej go dostać.
@SnoobDuog: o tak :D fragrancex ogólnie polecam, jak mieszkałem w UK to kilka flach poszło od nich.
  • Odpowiedz
@zonbat: nicee. Ja nigdy z OLX nie kupowałem, tzn. nigdy aż do dziś ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie wiem nawet jak robić to bezpiecznie i dopiero @makrel_gieldowy i @dradziak musieli mi pisac na priv rady :D zobaczymy jak to będzie bo ugadalem się na wysyłke za pobraniem.
  • Odpowiedz