Wpis z mikrobloga

mirki z #muzyka
stary chlop ze mnie, ale w sumie sobie zdalem sprawe ze mialym ochote nauczyc sie grac na pianinie:)
nie ze jakos swietnie, chcialbym sie nauczyc kilku kawalkow (tak z 5) ktore mi sie podobaja i od dawna chcialem je umiec zagrac
za gowniarza cos sie tam uczylem, ale to bylo 30 lat temu

moze glupie, a pewnie i nie moze a na pewno, ale co zrobic

zaczalem o tym myslec bo corka chcialby bardzo zaczac sie uczyc na jakims instrumencie, z tego co slysze jest dosc umuzykalniona bo ciagle spiewa i na dodatek ladnie (np ja nie umiem) wiec czemu nie i zaproponowala wlasnie pianino albo flet boczny

zapiszemy ja pewnie w szkole na jakies zajecia, ale myslalem czy by sobie nie sprawic jakichs klawiszy, tak do domu
widzialem sa na amazonie jakies elektroniczne pianina w okolicach 100 euro, z tego co widze mozna nawet podlaczyc sluchawki wiec nie musialbym nikogo meczyc swoimi probami

ma to w ogole sens?
polecicie cos sensownego a taniego?
https://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_ss_c_1_14?__mk_pl_PL=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&url=search-alias%3Daps&field-keywords=electronic+piano&sprefix=electronic+pia%2Caps%2C150&crid=3DJCD7EL7G4J7

#kiciochpyta #problemypierwszegoswiata #instrumenty #muzykaklasyczna #pianino
  • 10
@wykopowy_brukselek: po pierwsze primo to flet poprzeczny a nie boczny
A po drugie, primo, to na elektrycznych klawiszach, jeżeli są dobre to można naprawdę sporo pograć. Mój brat jest na drugim stopniu szkoły muzycznej, a w domu zawsze ćwiczył tylko na elektrycznym.
Najlepiej jak juz zapiszesz córkę na zajęcia to spytać tam kogoś kto się zna.
Boję sie że za 100 euro może być ciężko. Najważniejsze żeby klawiatura była naturalnej wielkości,