Wpis z mikrobloga

Jak słyszę o "wielkiej rządowej kontroli escape roomów" to mnie szlag trafia.... Państwo i media znowu znalazły sobie temat zastępczy żeby przykryć rzeczy istotne. Paliwo coraz droższe, ambasador USA lobbuje, wiceministrem zostaje gamoń bez kompetencji, w spółkach skarbu państwa sekretarki zostają dyrektorami albo zarabiają po kilkadziesiąt tysięcy, jakość powietrza ciągle spada, szykuje się znaczna podwyżka cen prądu itd. A co jest najważniejszym tematem od kilku dni? Tematem którym osobiście zajmuje się PREMIER RP? Tragiczny wypadek w którym przez zaniedbania przepisów ppoż zgineło 5 osób. Dlatego w całym kraju trwa akcja kontroli escape roomów... Kontrola czegoś bez czego nie powinien być dopuszczony obiekt użyteczności publicznej/komercyjnej...
No tak ale tłuszczy trzeba dać wroga, na chwile obecną to chciwi prywaciarze....

#bekazpisu #dobrazmiana #polska
  • 41
@pss8888: 6km od ronda Dmowskiego straszna wieś xD troche blokow przybyło ale w miejscu dawnych kotłowni spec'u i kilku zakladów produkcyjnych. Do tego bloki są zasilane ciepłem z sieci miejskiej a nie z własnych kotłowni...
@kozaqwawa czyli mieszkasz w mieście, nie napisałeś jakim czyli Warszawa. Skoro tak to ty nawet nie wiesz co to smog bo prawdziwy smog jest poza miastem w gęstej zabudowie domów jednorodzinnych. Powietrze można kroić nożem takie gęste. Tak było zawsze, teraz jest lepiej bo mniej ludzi pali węglem brunatnym i miałem a kiedyś to było powszechne.
@kozaqwawa: Ta cała sytuacja polityczna z całej Europy i w ogóle gospodarki zaczyna się składać tak mocno, że przeczuwam nowy przewrót 2019, ku czci 1989. Tak bardzo bym chciał, żeby władzę znów przejęli rolnicy i swojscy, normalni, wykształceni ludzie. (o ile tacy kiedykolwiek byli, dziś jest na to szansa)
@the_alf: nie ma na to szans. Kilka lat temu czytałem, że facebook ma takie algorytmy, że jest w stanie wytypować osoby które miałyby "posłuch" u całkiem nieznanych im ludzi i potrafiliby poprowadzić ich za sobą. Wystarczyłoby prewencyjnie zamknąć kilka/kilkanaście takich osób w niewielki mieście i ludzie się nie skrzykną.
@the_alf: nie wiem czy zdajesz sobie sprawe, ale ci rolnicy i swojscy, normalni, wyksztalceni ludzie od kilku lat wybieraja na zmiane po/pis. Wiec nie jestem do konca przekonany czy na pewno chcialbys by przejeli wladze
@kozaqwawa: Na kolejnych taśmach zapewne usłyszymy, jak to ten escape room spadł z nieba Morawieckiemu i Brudzińskiemu. Pokazówka na całego. Po 24 godzinach od zdarzenia znana przyczyna pożaru, sekcje zwłok porobione, świadkowie przesłuchani, zespół prokuratorów przedstawia zarzuty, jeszcze niech proces pokazowy zrobią.... Ja po swoim pożarze musiałem brać adwokata żeby zachęcił policję, żeby łaskawie po 2 miesiącach wydała dokumenty potrzebne do ubezpieczenia.
to mnie szlag trafia


@kozaqwawa: To starodawny proceder istniejący wszędzie i w każdym ustroju czy kraju. Zatem jeśli tak co chwila cię szlag trafia to musisz mieć strasznie zniszczoną psychikę.