Wpis z mikrobloga

Projektuje sobie biurko na wymiar i nie wiem do końca jakie odległości zostawić na prowadnice rolkową?

https://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i-artykuly/artykuly-metalowe/okucia-meblowe/prowadnice/prowadnica-rolkowa-400-mm-biala.html

W necie podają różne szerokości 12-15mm i już sam nie wiem.
Muszę dobrze wymierzyć wysuwany blat, żeby w razie czego nie był za mały w porównaniu z płytą z tyłu która wzmacnia całą konstrukcję biurka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#meble #stolarstwo #majsterkowanie
Pobierz Damianowski - Projektuje sobie biurko na wymiar i nie wiem do końca jakie odległości ...
źródło: comment_hA1tPCNh9dpgr0PoE7fcPfWameQv0MaV.jpg
  • 28
@Damianowski: musisz wybrać prowadnice, mogą mieć różną grubość w zależności od domyku, wysuwo na wcisk itd... jak masz np prowadnice 12mm a ta płyta z tyłu ma 650mm to 650-24-2 mm i powinno być dobrze, możesz dać minus 1mm zamiast minus 2 ale jak jesteś pewny że to będzie idealnie Rockets do kąta inaczej może się blokować
@marcel_pijak: ja nawet nie doczytałem tego że chodziło mu o rolkowe, nie przeszło mi przez głowę że tego się jeszcze używa, możesz mi powiedzieć w takim razie czy dobrze mu odpowiedziałem? Od 2 lat pracuje przy stołach i dawno nie rozpisywalem żadnej komody ale chyba się nie pomyliłem?