Wpis z mikrobloga

@ando83: HBO Go ma swoją aplikacje na Android TV, więc na #mibox działa wyśmienicie, NC+ Go nie ma aplikacji, jest tylko wersja na zwykłego androida, ale obsługa na #mibox jest upośledzona i mocno ograniczona. Można próbować przez Chromecast na #mibox na przykład z przeglądarki internetowej w komputerze, oczywiście w tej samej sieci.
@ando83: @Miyazaki: Mi Box posiada to co chromecast, ale oferuje jednocześnie o wiele więcej, więc uważam, że lepiej dołożyć i kupić. Jeśli chodzi o problemy to ja właściwie nie zauważyłem większych problemów po aktualizacji do oreo. Jedynie raz na jakiś czas (co kilka tygodni) nie chce mi się uruchomić ze standby na pilocie i muszę odłączyć zasilanie. Mam nadzieję, że kolejny update to naprawi. Przemaglowałem 3 android boxy i wszystkie
@Miyazaki: Google chromecast też wydajesz komendy?
Prawda jest taka, że Mi Box posiada to samo co google chromecast, ale jednocześnie oferuje znacznie więcej. To, że sterowanie głosowe nie jest jeszcze "perfekcyjne" to chyba jest wiadome nie od dziś, ale to tylko opcja, a nie jedyna opcja sterowania mi boxem.
@tajniak13: Wlasnie w tym problem - sterowanie JEST perfekcyjne, a takie sprzety jak mibox rozwalają działajacy ekosystem mnożąc i dubulując(sic!) funkcje co ozywiscie prowadzi do fakapów

Wydaje komendy chromecastowi. Plustem tego urzadzenia jest to ze jest jakby przezroczyste dla uzytkownika (swiety gral HCi i użyteczności) - precyzyjniej nie chromecastowi - on działa w tle i aktywuje sie jak cos potrzebuje zobaczyc na tv.

Pytam google o pogodę - na chwile uruchamia
@Miyazaki: Jak więc widać zależy od preferencji użytkownika. Ja testowałem chromecast i mi box i mnie bardziej pasuje mi box, ale ja telewizora i mi boxa używam tylko do oglądania i czasami do emulowania gier. Nie słucham muzyki, nie sprawdzam pogody, rzadko kiedy używam sterowania głosem.
@Serghio: jest jakieś urządzenie (poza laptopem) na którym nc+go w miarę rozsądnie działa i można je podpiąć do telewizora z możliwością zewnętrznego sterowania?