Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Tu na filmiku widać przykładowe starcie filigranowej dziewczyny z nietrenującym facetem.


@Vermeer: tylko że ten filmik nic nie pokazuje. Bo to jest prezentacja w telewizji. Chajzera jak nie lubię, tak tutaj muszę zauważyć, że on nie spodziewał się faktycznego ciosu w twarz, bo patrzył na to co ona mu tam pokazywała. Ona nawet sama chyba nie przewidziała, że go trafi, a dodatkowo jeszcze z prędkością która pewnie jest niewiele wolniejsza od
  • Odpowiedz
Cytowany tekst.. generalnie na sparingach sparuje z cięższymi i wyższymi facetami. Różnica często od 10 do 20/30kg. Nie raz słyszałam, ze jak dostali sierpa to zmroczylo ;).


@atencjuszka: i na pewno ci faceci walcza na maksimum swoich mozliwosci. Oni ci daja taka mozliwosc, w prawdziwym starciu nie dali by ci szans. Ale dywagacje czy 70 kilowa zawodniczka poradzila by sie z 90 kilowym facetem ktory nie trenuje sa bezsensowne bo odpowiedz
  • Odpowiedz
@Wrath_of_the_Tyrant: wiesz, że uderzyć też trzeba umieć? znajomy znajomego, #!$%@? 100% teraz siedzi 3 miesiące na chorobowym ze śrubami w ręce, bo źle w gruchę uderzył. A Ty tu mówisz o grubasku chajzerze, co pewnie by się cały połamał przy zwykłym sierpowym. Laska zrobi unik, strzeli w ucho i koleś odlatuje :D
  • Odpowiedz
@GoplanaLodz: ale zupełnie nie rozumiesz o co mi chodzi.

Koleś któremu odpisałem wrzucił ten filmik jako dowód, że drobna kobieta rozłoży takiego faceta.

Tylko że na tym filmiku Chajzer z nią nie walczył. On stał i patrzył na jej ręce jak ona mu prezentowała jakąś sekwencję ruchów, tylko że babce się uruchomił w ostatniej chwili odruch który ćwiczyła tysiące razy na treningach i przywaliła mu mimowolnie.

Takiego materiału nie można uważać
  • Odpowiedz
@Wrath_of_the_Tyrant: No nie walczyli, zaskoczenie zrobiło swoje. I to już jest jedna z rzeczy którą należy brać pod uwagę... Koleś taki nie ma refleksu. A jestem pewna, że ktoś kto trenuje od razu by zrobił mimowolnie unik np.
Tak samo ja mam po latach gry w piłkę, że wszystko co spada sklejam stopą i nigdy się nic nie tłucze u mnie w domu. U innych, którzy nie trenowali nożnej/nie grali nie
  • Odpowiedz
@GoplanaLodz: no nie zrobił uniku, bo:
a) to nie była walka
b) jest niewytrenowany
c) patrzył na jej ręce, bo mu pokazywała sekwencję, przez co cała jego uwaga była tym zaabsorbowana
d) zaufał jej, że zatrzyma rękę przed jego twarzą

Dlatego twierdzę, że ten filmik nic nie pokazuje.

Nawet z refleksem mało kto by to wyłapał, bo ręka przyspiesza jak jest bardzo blisko twarzy, a każdy spodziewałby się, że ona zatrzyma
  • Odpowiedz
@atencjuszka:

generalnie na sparingach sparuje z cięższymi i wyższymi facetami. Różnica często od 10 do 20/30kg. Nie raz słyszałam, ze jak dostali sierpa to zmroczylo ;)


Co to za ujowy klub że sparuje się mężczyzn z kobietami? Przecież facet robi tam za worek treningowy, #!$%@? cie okłada a ty nie możesz oddać (niechęć społeczna przed uderzeniem kobiety) znokautuj taką to ci żyć nie dadzą.
  • Odpowiedz
@Vermeer:

W starciu jeden na jeden drobna kobieta szkolona w walce w parterze tak zablokuje ruchy koksa że ten nie zrobi nic i się zasapie. Nie musisz wierzyć, zapytaj kogoś z BJJ o doświadczenia z pierwszych treningów


Zakładasz że ktoś będzie walczył na zasadach z ringu. Kopiesz w piszczel/udo, łapiesz za włosy i ją tarmosisz a nie wymiana ciosów jak na ringu bokserskim xd
  • Odpowiedz
@pmub: nie robi za worek treningowy, nie czuje żeby #!$%@? nie oddawali, bo na boks nie chodzą żadne #!$%@?, a jak kur.a często nokautujesz kolege na sparingach na treningach? No, dawaj...tyle często ze praktycznie się to nie zdarza. Bo to raz dostałam w nos, oko jak nie zdążyłam z Garda i nastawiałam nos w łazience...ale śmiało, zyj dalej w przeświadczeniu ze z dziewczyna która jest bardzo dobra nie da się sparować
  • Odpowiedz
@pmub: w każdym klubie jak masz trenujące dziewczyny to normalnie trenują one z facetami. Odpowiedzieć możesz teraz :) z chęcią się dowiem czy piszesz tak bo wyciągasz z głowy czy jednak miałeś kiedyś do czynienia z tym sportem :)
  • Odpowiedz
@pmub: zdarzają się przypadki, kiedy jakiś początkujący mówi do trenera: ja jej bic nie będę bo jest kobieta i mam do niej szacunek Pozostałe 15 osób które mnie jednak uderzają również maja szacunek bo wiedza ze na treningu nie ma płci. Przychodzę trenować, rozwijac się jak oni. Gdybym chciała poprawić kondycję i być fit, to bym chodziła na fitboxing, aeroboxing czy inne ujstwa. Chodzę na normalne treningi dla zaaawansowanych, zawodników i
  • Odpowiedz