Wpis z mikrobloga

Drugi tydzień przychodzę pilnować ok. rocznego dziecka i muszę przyznać, że rodzice wychowali go na małego dżentelmana ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ani razu nie zrobił przy mnie kupy :D W zasadzie to chyba powinni mi obniżyc stawkę za godzinę. #dzieci #nianiaemilkos - do ew. czarnolistowania
  • 26
  • Odpowiedz
@agaja: Ciekawie z tym moim podopiecznym, aż rodzice zaczynają sie dziwić, bo dzisiaj siedzę z nim od samego rana, a nie było ani porannej kupki ani południowej kupki (zwykle robi 3 razy dziennie). Ewidentnie gość mnie lubi i po prostu nie chce narażać mnie na swoje kloce ( ͡° ͜ʖ ͡°) A co do sposobu przewijania to jego mama radziła mi dokładnie to samo co Ty, czyli
  • Odpowiedz
@agaja: A może słyszałaś o czymś takim, żeby dziecko się stresowało? Albo nie czuło się wystarczająco swobodnie, żeby się załatwić? Głupio mi to nawet brzmi ale KTO WIE co mu tam w główce siedzi:)
  • Odpowiedz
  • 1
@SalemKot @emilkos8 @agaja polecam spróbować wystawiać dziecko na nocnik :) W sumie widać kiedy maluch stęka więc dość łatwo zareagować. A różnica w myciu takiego dziecka jest o-grom-na! A na już ubrudzone dupki- tak jak dziewczyny radzą- tylko prysznic.
  • Odpowiedz
@erln: hm, u nas to akcja blyskawiczna, znaczy widze nieraz, ze robi, ale to wyglada tak, ze np. bawi sie, bawi, stanie na momencik, nadmie - trwa to kilka sekund i juz po, leci dalej :D
nocnika bym chyba nie zdazyla wystawic :D
reakcja moja to jedynie moze ograniczyc szkody, zeby sobie na tym nie siadl :P

@emilkos8: wiesz co... no dorosli maja nieraz takie problemy przeciez, ze np.moga kupe
  • Odpowiedz
@emilkos8
@agaja. Właśnie dostałem powiadomienia o waszych odpowiedziach xD
No, tak, jak dziecko jest ruchliwe, to zmiana pieluchy wydaje się koszmarem. Przez jakiś czas opiekowałem się Stasiem, który zwykle leżał spokojnie, ale raz miałem taką sytuację: przychodzę do bobasa rano, jego mama wychodzi do pracy. Po chwili się orientuję, że dziecko ma pełną pieluszkę. Niestety jego mama spiesząc się nie dopieła pieluchy i jej zawartość trafiła na plecki. Nigdy jeszcze nie
  • Odpowiedz
@emilkos8: Że tak się spytam - w końcu stawia kloce w obecności obcych, czy nadal nie?

Jak nie - delikatny masaż brzucha z rana pomaga na trawienie i starym i młodym. Może babranie się w bomblekowym gunwie nie jest najprzyjemniejsze, ale bombelek dłuższy czas niesrający przy obcych laskach może od tego się nabawić posranych pomysłów.
  • Odpowiedz