Wpis z mikrobloga

@zyzustluscioch: ale jak ok, jeśli wi-fi nie działa? to router/modem (w inei jest jeden) emituje sygnał.
na kablu działa?
chyba, że zmieniałaś hasło i po resetach ci przywróciło do defaultowego (ja tak miałem)
@pasio9: właśnie na kablu działa, a ponoć nic ruszane nie było, trudno mi się tez określić, bo wróciłam ze świąt i wifi już nie było, choć rozmowę z Ineą, w której przyznali się, ze to z ich winy widziałam. Chociaż nie wiem czy wierzyć rozmowie przeprowadzonej przez fejsa
@zyzustluscioch: Poczekaj aż współlokatorka opuści mieszkanie i zwyczajnie odłącz router od prądu na kilka sekund. Podłącz i sprawdź czy działa. Jak nie działa, to podłącz się kablem i wejdź do menu, może koleżanka w swojej bezmyślności przypadkiem wyłączyła WiFi i teraz ściemnia. Nie mam pojęcia co inea daje za routery, ale powinna być na nim dioda oznaczona antenką albo czymś co się kojarzy z WiFi. Sprawdź czy świeci.
@Stona: wszystko to już mój niebieski robił, ona upiera się, ze "czasami wifi jest", co daje mi jasno do myślenia, ze to wina routera skoro raz wyszukuje sieć, raz jej kompletnie nie ma. dodatkowo to, ze Inea przyznała się do jakiejś awarii jest jej dodatkowym argumentem. plus ja tego wifi, które "czasami jest" od kilku dni jakoś nie widziałam XD
@Stona: problem jest taki, ze ona na podstawie jednej wiadomości i tego, ze sąsiadom wifi raz działa, raz nie wnioskuje, ze u nas dzieje się to samo. i nie dociera do niej, ze skoro im wyszukuje sieć, a nam nie, to nie jest to samo. tak właśnie zrobię