Wpis z mikrobloga

Mirki, moja ex szefowa poprosiła mnie o kilka drobnych usług związanych z jej nowym biznesem i zastanawiam się ile za to wszystko zawołać. Co dla niej zrobiłem:
- konfiguracja poczty dla pięciu pracowników na firmowej domenie
- skonfigurowanie strony www (dostała od jakiejś firmy w ramach usługi stronę z hostingiem i własnym szablonem wordpress, w którym naniosłem poprawki, delikatnie dostosowałem, zoptymalizowałem pod seo, usunąłem kilka krzaków)
- stworzyłem i skonfigurowałem bloga związanego z działalnością (wordpress) i powiązałem że stroną firmową
- stworzyłem kilka grafik (tło na fb, logo do bloga i kilka wersji znaku wodnego do zdjęć)

Myślałem, że uczciwą ceną będzie 500 cbl. Nie jest to wprawdzie rocket science, ale sama by tego nie ogarnęła i zajęło mi to trochę czasu. Co myślicie?
#webdev #freelance
  • 21
- stworzyłem kilka grafik (tło na fb, logo do bloga i kilka wersji znaku wodnego do zdjęć)


@szukam_pracy_: noo to tutaj dorzuć jeszcze 200 zł, chyba że babka szła Ci na rękę i nigdy nie miałeś z nią problemów, no to wg uznania.
@brakloginuf: do tej pory zarządzałem małym zespołem sprzedażowym (awans wewnętrzny w salonie z elektroniką w galerii handlowej), a aktualnie, jak wskazuje nick, szukam pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogólnie uderzam w digital marketing/e-commerce. Ogarniam trochę AdWords, SEM i te klimaty ale nie robiłem tego zawodowo, więc nie mogę się wykazać doświadczeniem. Uderzam w jakieś stanowiska asystenckie/młodszych specjalistów. Uczę się teraz SEO i wziąłem się trochę za JS,
@brakloginuf: na stronach z wordpresa? Myślałem, że trzeba umieć into witryny 'od zera', żeby na tym zarabiać. W końcu wp powstał po to, żeby każdy mógł sobie coś postawić. Ale może w sumie to racja. Mam jeszcze do zrobienia stronę dla dwóch osób z rodziny. Może sam sobie strzelę www, portfolio będę miał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@szukam_pracy_: słuchaj to zależy, bo wielu jest takich co robi stronki po pińcet czy tysiąc złotych, ale z profesjonalistami czy programistami niewiele mają wspólnego. Ja robię bardzo dużo wdrążeń na WP (customy) za bardzo konkretne pieniądze, wystarczy umieć się sprzedać w dobrym znaczeniu. Za "stronkę na wp" można i 20 tysięcy zarobić, bądź więcej w przypadku konkretnych projektów - a później wpada kilka(naście) stówek miesięcznie za obsługę tego burdelu ( ͡
@szukam_pracy_: jakbyś potrzebował pomocy z Wordpressem to wal do mnie śmiało.

za klikanie w WP dostaniesz obecnie grosze


@getin: nie zgodzę się, wszystko zależy od tego co umiesz i jak się umiesz sprzedać. Dużym klientom często Wordpress nie przeszkadza, a wręcz często jest rekomendowaną opcją przez klienta. A płacą dobrze.

Wordpress to nie tylko proste stronki. To często kompletne wdrążenia i systemy zintegrowane z innymi systemami.
Za proste stronki i