Wpis z mikrobloga

@csrv niekoniecznie. Wiem że ZTM ściąga bardzo szybko, więc dziwne że 2 lata miałeś spokój. Sprawdź w necie kiedy się przedawnia a jak nie to Spróbuj zadzwonić na wszelki wypadek czy nie zalegasz. Wiem że mandaty za smiecenie / picie się przedawniaja po 2 latach. Ale to urząd miejski ściga.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@csrv: spoko, mi chyba po 10 latach komornik na konto siadł, razem z odsetkami i opłatą komornika wyszło chyba z 1200zł. A nawet nie pamiętam o takim mandacie. Późnej się wyprowadziłam do innego miasta, a mój ojciec nie przekazywał mi listów.
@SH91: miałem bardzo podobna sytuacje. W czasach liceum olewałem kupowanie biletu. Zreszta z wyliczeń wynikało ze bardziej się opłaca raz na 3 msc dostać karę niż kupować miesięczny :p. Nawet jakaś zewnętrzna firma windykacyjna dzwoniła, jak już pracowałem ale nie miałem kasy wiec olalem sprawę. jakiś rok później jak już miałem więcej kasy to zadzwoniłem do tego windykatora ze może to jakoś na raty niech rozłoży i zacznę spłacać. Bo matka
@csrv: do paki pewnie nie pójdziesz, ale nalicza ci odsetki, a jak długo nie zapłacisz to przyjdzie pan komornik do miejsca zameldowania i za każdą wizytę doliczy sobie kwotę, która pewnie przewyższy ten mandat - jak masz za dużo pieniędzy to jeździć, obserwować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@csrv: Płaci się od razu i z bańki. We Wrocławiu jak się zapłaci do 7 dni to jest taniej 30 zł (chyba 120 z groszami wtedy wychodzi).
Idź do biura obsługi mpk, powiedz że zapomniałeś, zapytaj ile wyszło z odsetkami i grzecznie zapłać. Za pół roku będzie jeszcze więcej.
@ZajebbcieTrudnyNick: Komornik nie zablokuje mu żadnego konta, po prostu ściągnie hajs za mandat z odsetkami. Ściągnie jakieś pięć stów i elo. @csrv: Mniej więcej tak masz #!$%@?, po prostu zapłacisz mandat XD

Mandatu się nie anuluje, ale ściągalność mandatów w Polsce jest żałosna i jest możliwość, że za trzy lata ten mandat się przedawni, o ile nie zgłoszą sprawy do sądu. Jeśli dostaniesz wyrok sądu na poczcie, to po prostu
@csrv: glosy nie sa podzielone, po prostu masz w tym temacie zjazd januszow prawa i kretynow - z pojedynczymi osobami, ktore cos poprawnie kojarza.

po 1 - to nie jest mandat. to jest oplata dodatkowa.

po 2 - oplata dodatkowa = roszczenie z zakresu prawa przewozowego. roszczenia z zakresu tej galezi prawa przedawniaja sie z uplywem roku (co do zasady) - art 77

po 3 - oplata dodatkowa NIGDY sie nie
@Karoleer: No to raczej nie opłaca się liczyć na przedawnienie, chyba że ktoś ma pewną wiedzę, że przewoźnik zwykł nie zdążać z pozwem przed upływem roku.