Wpis z mikrobloga

Czy jesli skladam w eMakler zlecenie kupna akcji jakiejs spolki ustawiajac kwote wyzsza niz sredni kurs i pomimo tego nie udaje mi sie kupic akcji danej firmy i #mbank zwroci mi pieniedze na konto to czy przy takim nieudanym zleceniu pobierana jest prowizja? #gielda
  • 7
@bullets: twoje zlecenie bedzie wisieć aż zostanie zrealizowane lub przedawnione. W przypadku cofnięcia/przedawnienia nie jest pobierana prowizja. Jeżeli zostało wykonane częściowo to jest prowizja tylko od ilości zrealizowanej.
@karpadoor: Zalozmy, ze mam ustawiona waznosc zlecenia na 1 dzien i zlecam kupno 10 akcji, np. CDProjektu. Nalicza mi prowizje 3 zl, a nastepnego dnia okazuje sie, ze kupilo np. 1 akcje z tych 10. Czy wtedy tez mi nalicza te 3 zl? I jak ponownie zlozenie zlecenie na brakujace 9 akcji to kolejna prowizje mi doliczy?
@bullets: Wszystko żależy od ogólnej kwoty. Płacisz 0,39% minimum 3 zł. Jeśli wystawisz zlecenie na 10 akcji, kupisz 1 a potem 9 z tego samego zlecenia to 3 zł. Jak kupisz 1, anulujesz zlecenie i dokupisz 9 akcji to 6 zł