Wpis z mikrobloga

1 533 - 1 = 1 532

Tytuł: La lección de August
Autor: R.J. Palacio
Gatunek: literatura dziecięca
★★★★★★★★★

To moja pierwsza książka po hiszpańsku i trzeci język, w którym przeczytałem jakąś książkę. Polecił mi ją @krejdd za co dziękuję.

Jest to ciepła opowieść, opowiadająca o 10 letnim chłopcu, który urodził się z poważnymi deformacjami twarzy i po raz pierwszy idzie do szkoły (do 5 klasy). Całość napisana jest w pierwszej osobie i dzieli się na części pisane z różnych perspektyw - Augusta, jego kolegów itd. Wesołe momenty są przeplatane tymi smutnymi

Najbardziej spodobała mi się część z perspektywy siostry Augusta, bo opisane były w niej trudności związane z tym, że rodzice poświęcają dużo więcej uwagi jej bratu i zawsze byciem "tą dziewczyną, która ma chorego brata".

Nie spodobało mi się to, że część z perspektywy Justina jest napisana bez wielkich liter i z kulejącą interpunkcją przez co jej czytanie było trudne. Jeśli autorka chciała w ten sposób wyróżnić, że ta część jest z innej perspektywy, to wystarczył tytuł tej części.

Poza tym najwięcej trudności sprawiły mi pierwsze strony, potem było z górki.

#bookmeter #hiszpanski
Pobierz haussbrandt - 1 533 - 1 = 1 532

Tytuł: La lección de August
Autor: R.J. Palacio
...
źródło: comment_b6KcWVs0BCLKL7p4M8jq9kQL59kLktRL.jpg
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Beto: Czytałem na Kindle'u. Jak jakiegoś słowa nie znałem, to używałem wbudowanego słownika. Pożyczyłem też od siostry jej polską wersję, więc jak znaczenia ze słownika nie miały sensu albo nie rozumiałem większego fragmentu, to zaglądałem tam. Myślę, że dało mi całkiem sporo w kwestii rozwinięcia umiejętności czytania. Sam nie potrafiłbym użyć występujących tam konstrukcji, ale rozumiem ich znaczenie.