Wpis z mikrobloga

ja #!$%@?ę, mam nienormalne papugi xD
posiadam obecnie dwie falki, które są bardzo strachliwe i nie dają się oswoić. mam już je dość długo (jedna od wiosny, druga od lata) i względnie się do mnie przyzwyczaiły, ale wystarczy włożyć rękę do klatki żeby np. zmienić kolbę i latają jak #!$%@?. jako że stoją w miejscu kawałek od okna, a w mieszkaniu jest dość ciemno i mało słonecznie zimą, postanowiłam kupić specjalną lampę UV dla ptaków. zapłaciłam za nią miliony monet, niebieski zamontował i... papugi się jej boją xD lampa wisi przy suficie, ponad 30 cm od najwyższej żerdki. po każdym jej uruchomieniu papugi najpierw latają, a później zastygają. jedna z papug jest względnie spokojna, a druga ciężko oddycha i patrzy się na żarówkę. próbuję ją uspokajać, że nic jej ta żarówka nie zrobi i żeby się nie patrzyła, bo oczka będą bolały - bez efektów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
nie wiem, czy mam powoli oswajać papugi z lampą? włączać na powiedzmy 5 minut, później 10 itd aż się przyzwyczają? boję się, żeby nie zeszły na zawał czy coś.
#papugi #papuszkaboners #papuzka #papuzkafalista
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pollyanna: ja z moimi postąpiłabym tak, że nakrylabym klatkę ręcznikiem, włączyła lampę i stopniowo ściągała ręcznik, ale twoje mogą się bać też ręcznika
@pollyanna ja mam parkę od lipca zeszłego roku. Samczyk jest już na wpół oswojony.

Moja rada - nie wkładaj ręki do klatki. W przypadku mouch papużek przynosiło to efekt odwrotny od zamierzonego.

Kup proso w kłosach. Żółte lub czerwone. Na allegro 0,5 kg dostaniesz za jakies 30 pln i starczy to na baaaaardzo długo.

Początkowo dawaj im niewielkie ilości do klatki, takie 2-3cm fragmenty co 3 dni mniej więcej - nie może
@Goofas: dostają proso do klatki od dawna i je uwielbiają :) ale właśnie wkładać proso czy marchewkę trzeba na klipsa, więc trzeba włożyć rękę - i zaczyna się panika. tak samo przy sprzątaniu klatki. samiec jeszcze jest spokojny, ale samicę #!$%@? i lata jak głupia po całej klatce xD muszę zacząć je powoli oswajać prosem z ręki
@pollyanna nie wiem, ja też nie mam jakoś mocno nasłonecznionego pokoju i nie myślałem nigdy o kupnie lampy UV.

Może i tak musisz spróbować. Jeżeli na tyle ufasz falkom że nic sobie nie zrobią poza klatką to spróbuj zostawić je same. Ja swoje musze pilnować bo mi skubią ścianę przy oknie. Wapno mają w klatce, na bieżąco wcinają, ale najwidoczniej mało im xD