Wpis z mikrobloga

#gorzkiezale #zalesie #alfaholicy #alfaromeo

Dziś, pierwsze raz moja Alfa odmówiła mi posłuszeństwa. Jako, że jest sobota to tylko do Lidla #pdk. No i pojechałem do lidla, ale już później nie zapaliła. Migająca lampka skrzyni biegów. Z tego co się zorientowałem w selespeedzie to oznacza zazwyczaj niskie ciśnienie w układzie. Teraz tylko się modlić aby to nie było pompa a np. akumulator ciśnienia czy inna relatywnie tania część doi naprawy. Jutro podłącze pod kompa to zobaczę jakie są błędy.
  • 9
niestety - selespeed. I co najgorsze awarie mogą się w dalszym ciągu mnożyć (chodź zawsze mnie to zastanawiało, bo sam system nie należy do jakoś bardzo skomplikowanych i wymyślnych).
W kilkunastoletnim aucie to chyba tylko pełny dobry remont tego systemu pozwoli na dalsze spokojne używanie autka. Tylko znaleźć mechanika co się podejmie i nie zdupczy roboty to też łatwe nie jest
@rustupl: Ja z selespeedem mam jakieś doświadczenie, miałem w poprzedniej 147. No i tez się popsuł :P Tam poszedł akumulator ciśnienia (najczęstsza awaria w ss), około 300 zł i było po sprawie. Liczę, że tu też się obejdzie bez większych kosztów.
@Variv: z akumulatorem ciśnienia kiedyś czytałem, że jakiś koleś zaadoptował praktycznie identyczny z układu hamulcowego z jakiejś bety :D koszt to było kilkanaście złotych, a zasada działania identyczna. Podobno funkcjonowało bez problemu, jednak nie wypowiadam się co do fachowości takich prac.

Jeśli chodzi o awarię pompki, to też nie ma co od razu w panikę wpadać. W QuickShift5 jest identiko pompa (jeśli dobrze pamiętam MagnetiMarelli) - a dokładnie w aucie matki
z akumulatorem ciśnienia kiedyś czytałem, że jakiś koleś zaadoptował praktycznie identyczny z układu hamulcowego z jakiejś bety :D koszt to było kilkanaście złotych, a zasada działania identyczna. Podobno funkcjonowało bez problemu, jednak nie wypowiadam się co do fachowości takich prac


@rustupl: Nie słyszałem o tym. Nie wiem czy jest sens. Te akumulatory chodzą po 300 zł (jak nie mniej, ja chyba 250 płaciłem czy coś kolo tego) są zdaje się nowe