Wpis z mikrobloga

Wiecie, co najlepszego mozecie dzisiaj zrobić? Zamilknąć. Wszyscy. #4konserwy, #neuropa, miłośnicy i hejterzy Owsiaka, politycy, publicyści, śmieszki i dzbany. Nie wypowiadać się na temat tej tragedii, nie szukać źródeł, nie rzucać oskarżeń. Nie minąl dzień od ataku na prezydenta #gdansk, nie minęło nawet półtorej godziny od potwierdzenia jego śmierci, a wy wszyscy z prawa i lewa zaczynacie się żreć. Jedni nawijają o propagandzie TVP, drudzy ich wyzywają. Jedni przypominają podobna sytuacje sprzed kilku lat i oskarżają drugich o hipokryzje, drudzy wrzucają skriny z komentarzami ruskich trolli z Facebooka. Jedni drapią w obronie owsiaka, drudzy go wyzywają.

Nic nie wiecie, nie znacie motywacji zabójcy, nie macie pojęcia, co teraz się wydarzy, ale już wkręcajcie się w polityczne wojenki. I wszyscy jak jeden mąż próbujecie to ukryć pod walką z podziałem społeczeństwa.

Także apel z mojej strony - na szukanie powodów tej tragedii i przepychanki polityczne przyjdzie jeszcze czas, a dziś, jeśli nie potrafi trzymać daleko od przepychanki, to warto się po prostu zamknąć.
Z czystej ludzkiej przyzwoitości.

Spoczywaj w pokoju, prezydencie #adamowicz
  • 20
@Anhed: nie będę wołać, ale mam nadzieje, ze chociaż kilku naparzajacych się z obu stron Mirków to przeczyta i przynajmniej jeden się zastanowi, czy to co teraz robi jest na miejscu
@SmellySocks: ten portal to od dawna szambo, nie oczekuj tu ludzkich odruchów. Ludziom przez „anonimowość” włącza się chyba tryb „jestem #!$%@? debil” Mysle ze w realnym świecie 3/4 słów nie byłoby wypowiedzianych które pojawiają się tu.
@muak47: nie wiem, ludzie pod swoim nazwiskiem na Facebooku piszą rzeczy gorsze niż tutaj. Brak zahamowań, umiejętności analizy faktów i jakichkolwiek podstaw dyskusji to porażka i rak zabijający debatę publiczna od jakiegoś czasu na całym świecie
@Domi7676: jednym wpisem nic nie zmienię i tak jestem zaskoczony, ze w tym galopującym rynsztoku pod tagami zdobył więcej niż dwa plusy. Może wrócę do mojej krucjaty za jakiś czas. Dziś, jako Gdańszczanowi od urodzenia, jest mi po ludzku przykro
@SmellySocks:

Wiecie, co najlepszego mozecie dzisiaj zrobić? Zamilknąć. Wszyscy


Dobrze, że zacząłeś od siebie.


Wiesz jakich wpisów jest najwięcej? #4konserwy? #neuropa? idiotycznych śmieszków? No nie, całe mirko jest #!$%@? takimi jak twój pouczającymi wpisami od umorlniajających filozofów, co myślą, że mają monopol na to jak się powinno zachowywać w takich sytuacjach. Każdy ze 100 takich jak ty, których wpisy dzisiaj widziałem myśli chyba, że jest jedynym, ostatnim normalnym człowiekiem