Wpis z mikrobloga

Mirki, dzisiaj odebrałem lighboxa i chcę robić zdjęcia przedmiotom.

W jednym przypadku będą to zdjęcia normalne dzienne, żeby uwydatnić cechy biżuterii której będę robić zdjęcia, drugie to zdjęcia nocne - bo akurat część rzeczy mam z żywicą luminescencyjną.

Niestety brak aparatu, więc w tej roli - telefon Huawei mate20lite

Dwa pytania: Macie jakieś wskazówki jakie ustawienia itp? Wszystko robię na czuja, patrzę co wygląda najlepiej i ustawiam mniej więcej stałe wartości - do nocnych jak najmniejsze ISO i dłuższy czas naświetlania, zaś do dziennych w zależności od tła, ale może macie jakieś triki .

Druga sprawa to program do obróbki. Słyszałem o lightroomie - chciałbym później masowo zmienić nazwę, wykadrować zdjęcia, ew. masowo (albo pokolei) trochę powalczyć korekcją barw jeśli będzie to potrzebne.

Za każdą pomoc z góry dzięki, bo fotografia mi nie po drodze trochę : D

#fotografia #fotografiamobilna #pytaniedoeksperta
  • 1
@bkwas: co do wskazówek i nie wdając się głęboko w techniczne aspekty, to jak robisz z dłuższym czasem naświetlania to najlepiej ze statywu i z opóźnionym czasem wyzwalania, gdyż drobny ruch i fotka rozmazana i faktycznie wszystko zależy od fotografowanych warunków więc musisz sobie obczaić sam metodą prób i błędów jakie ustawienia będą najlepsze dla Ciebie. Warto też zastanowić się nad manualnym balansem bieli, aby zdjęcie nie wyszło zbyt niebieskie, albo