Wpis z mikrobloga

Niestety ta kolejka pokazała jak daleko jesteśmy od Italii. Nie wierzę, że nie mamy swoich gwiazd w PlusLidze, ale Włosi pokazali, że są w stanie zbudować zespół walczący o złoto w LM. Na nasze szczęście zagraniczne gwiazdy ligi włoskiej nie poprawiają jakości reprezentacji Włochy (w takim Cucine obok Junatoreny grał tylko jeden Włoch na libero), ale znacznie większy uśmiech miałbym po nawet tie-breaku ZAKS-y. Na szczęście jesteśmy o wiele z przodu przed Mistrzem Belgii i Niemiec co pokazały mecze środowe. Teraz tylko czekać na rewanże.
Zaskakuje mnie Muzaj. W LM wychodzi na spotkanie i robi 70% w ataku i +20 punktów. Dzięki temu Trefl w LM żyję i ma się wspaniale. Jak dla mnie fajnym wynikiem byłoby już nawet wyjście tych dwóch zespołów z grupy (chodzi jeszcze o skrę) do 1/4 i walka z potęgami.
O losowaniu nie ma co się rozpisywać. Odbyło się i los był dla nas szczęśliwy. Holandia to zespół, który stylem nam pasuje. Potężna siła na skrzydłach (Nimir, ter Horst) nie powinna być dla nas nie do przejścia. W takich meczach warto spojrzeć na siebie, choć jedyne czego chyba można się tak bardzo obawiać to dzień konia Nimira na zagrywce i w ataku. Dawny rozgrywający (XD) ZAKS-y sprawił wiele problemów w przeszłości Francji czy Brazylii, ale nie jest to atakujący aż tak regularny.
Trochę więcej potu wylać też będzie trzeba na Czechów. Nasi południowi sąsiedzi na poprzednich ME zagrali bardzo dobry (jak na siebie) turniej i weszli z przytupem do 1/4 pokonując ówczesnych Mistrzów Europy - Francuzów w barażach. W samym ćwierćfinale nie mieli za wiele do powiedzenia z Niemcami i przegrali 1:3. Najgroźniejszy może być doskonale nam znany Jan Hadrava. Jego atutów chyba nie trzeba nikomu przytaczać. Dobre recenzje w lidze włoskiej zbiera również przyjmujący Donovan Dzavoronok. Oprócz ciekawego nazwiska ma również do zaprezentowania młody wiek i regularną grę w niezłym klubie ligi włoskiej z Monzy.
Reszta rywali czyli Estonia, Ukraina i Czarnogóra na pewno też ma jakieś swoje atuty, ale nie oszukujmy się, przegrana seta z tym drużynami to będzie spora niespodzianka, gdzie z poprzednimi rywalami może być lekko trudniej.
#siatkowka i też trochę #plusliga
  • 3
@vasos: Ja boję się jednego, zawsze podchodziłem do turniejów na zasadzie: oczywiście że będę kibicował ale o coś powyżej miejsc 5-6 może być ciężko.
W tym momencie jak patrzę na reprezentacje to zaczynam mieć wrażenie i podejście że już brązowy medal to będzie porażka.
Kurek w dobrej formie, cudowne dziecko Kochanowski który jak na razie bez problemu zastępuje Srecko w Skrze,
Do kompletu Leon, Bednorz który sobie radzi bardzo dobrze w
@tasiu84 też zawsze podchodziłem żeby nie przesadzać z tą walką o medale, ale teraz rzeczywiście to jest chyba powrót do początków anastasiego gdzie co impreza medal.