Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Hej, muszę kupić nowy komputer, a kompletnie nie wiem jak się za to zabrać. Potrzebuję go do edycji grafiki (programy Adobe) i może czasem do grania (ale nie jakoś bardzo). Pytanie: czy opłaca się szukać czegoś w sklepach typu Media Markt, czy lepiej złożyć go samodzielnie od podstaw? Na co zwracać największą uwagę jeśli chce tworzyć na nim grafikę?

Dla mnie jest to czarna magia. :c
#pcmasterrace #komputery
  • 17
  • Odpowiedz
@swango: ciekawe, mogłbyś rozwinąć? Bo wiele testów potwierdza wyższość Ryzenów w rozwiązaniach profesjonalnych jak grafika/video ze względu na większość rdzeni
  • Odpowiedz
@swango: ?? chyba zły filmik wrzuciłeś? Gościu mówi, że ryzen się świetnie spisywał. Na intela przechodzi tylko dlatego, że ma wbudowane GPU, które przydaje się w zastosowaniach, z których korzysta (nie wiem czemu nie mógł kupić osobnego GPU...).

Ogólnie pierwsze słyszę, żeby w zastosowaniach profesjonalnych z ryzenem było coś nie tak. Wszyscy go polecają właśnie bo jest dużo bardziej opłacalny od intela (więcej rdzeni, niższa cena).
  • Odpowiedz
@bzduraa: do grafiki to na pewno dysk ssd i dużo ramu (najlepiej 16GB z opcją rozbudowy w bankach pamięci), procesor do nie-3D nie jest jakiś krytyczny.
  • Odpowiedz
@emjot86: też pierwszy raz słyszę aby ktoś narzekał na Ryzena, liczba rdzeni sama przekonuje za tym aby brać go do zastosowań profesjonalnych a jeżeli @bzduraa i tak bedzie chciała też sobie czasem pograć to nie ominie ją zakup GPU a taki RTX2060 idealnie by tutaj pasował (tani i osiągi na poziomie 1070ti a nawet 1080)

  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bzduraa: poza wspomnianym PurePC polecam sprawdzić zestawy od Liptona. Jakbyś zawołała mnie jutro, albo jak nie zapomnę to mogę coś podpowiedzieć bo zawsze mam rozpisane parę konfiguracji, staram się być na bieżąco ;) ale to jak będę przy kompie.
Jeśli chodzi o Adobe to tak, ludzie zajmujący się tym zawodowo często idą w Intela, ale to ze względu na wykorzystanie QuickSync. Jest to technologia korzystająca zarówno z "właściwej" karty graficznej,
  • Odpowiedz
  • 2
@emjot86 Zdaje się, że jakiś czas temu poszła jakas aktualizacja w jakiś programach i program jest w stanie niezależnie od zewnętrznego GPU wykorzystać igpu CPU. Dzięki czemu w niektórych zastosowaniach lepiej wypada Intel mimo że teoretycznie powinien ryzen. O ile pamiętam nawet Lipton o tym mówił jakiś czas temu. Ale to trzeba już dokładnie patrzeć na to co się robi.
  • Odpowiedz