Wpis z mikrobloga

Z moją różowy pasek lubimy robić dużo zdjęć w podróży. Do tej pory uzyskaliśmy s7/s8, ze zdjęć robiliśmy albumy czy duży format w ramce. Jakość zdjęć nam odpowiadała. Teraz dziewczynie jej telefon się zepsuł i zastanawiamy się czy jest sens kupić nowy telefon (s9, jesteśmy wierni jakości Samsung) czy lepiej oddzielny aparat. Nasz budżet byłby do 1500-2000 na aparat. Ona bawi się trochę lightroom. Czy znajdę coś w tym budżecie co nam da lepsze zdjęcia dla laika od telefonu? Czego szukać? Czy brać smartfon lepiej?
#fotografia #aparat
  • 9
@ThePawel: S9+ spoko, też mam i robi jeszcze lepsze zdjęcia niż mój poczciwy Note8. Jeśli zdecydujecie się na smartfona to polecam. Mogę Ci wysłać jakieś fotki na fb, Pawełku to sam ocenisz ;-)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ThePawel: na wakacjach robiłem zdjęcia S8, 500 zdjęć wywołanych w punkcie i jakość rewelka.. Jak z aparatu. Mi wystarcza. Kolory itd.
A teraz kupiłem S9+ ale jeszxze nie wywolywalem.
@ThePawel: A będzie ci się chciało nosić? Jak nie to zostań przy telefonie, dzisiejsze robią na prawdę dobre zdjęcia a jak jeszcze potrafią pisać w RAW to potem tylko obróbka na kompie, poprawa rzeczywistości i zdjęcia bajka.
A jak ci się chce nosić body + ze 2 szkła to do 2k spokojnie kupisz lustro nowe bardzo budżetowe albo lepsze ale używane.
@ThePawel Robiłem zdjęcia S8+ a później przerzuciłem się na Sony a6300. Różnica jest kolosalna, wręcz absurdalnie w szczególności przy niskim świetle i dużych wymiarach.

W wolnej chwili mogę podesłać Ci na priva zdjęcie tego samego obiektu w tej samej chwili S8+ i a6300 dla porównania. W full res ofc.
@ThePawel: Ok, starałem się uzyskać ten sam kadr ale dość ciężko to dopasować z drastycznie innymi obiektywami, plus padał mi cień na rękę trzymając smartfona xD Zdjęcia z aparatu zrobione na statywie.

Wszystkie zdjęcia zarówno z S8+ jak i a6300 zostały lekko poprawione w Lightroomie na szybko, próbowałem też zrównać ich ogólny wygląd.

Otwierać w pełnym rozmiarze. Oto porównania:

1. Samsung S8+
1. Sony a6300+SELP18105G

2. Samsung S8+
2. Sony a6300+Sigma