Wpis z mikrobloga

Ale kisne - teraz każdy jest wielkim specjalista od Serie A i klubu AC Milan. Już widzę jak przez ostatnie lata wszyscy co niedziele oglądali pasjonujące potyczki z Genoą, Bologna, Chievo i Frosinone. Wiem z własnego doświadczenia ze takich masochistów jest bardzo mało ale ekspertami nagle są wszyscy. 5 lat temu Ci sami eksperci jeszcze nazywali nas „domem starców” mimo ze graliśmy jedna z najmłodszych drużyn w Europie. Także spokojne calm down niech se pitolą. #acmilan #pilkanozna #piatek #milan
  • 19
@FLOLPROBA: A nie byliście przez długi czas takim właśnie domem starców? Przecież to właśnie przez to przestaliście być światową potęgą i spadliście z topki. Inter wcale nie lepszy zresztą, chociaż tutaj dużą rolę odgrywał wielki Mou, który zajechał drużynę do tego stopnia, że do tej pory nie mogą się pozbierać.
@Mathas: Ja bym powiedział, że właśnie dzięki temu byliśmy światową potęgą. Ten dom starców jechał wszystko jak walec. 6-8 doświadczonych piłkarzy, niektórzy jedni z najlepszych na swojej pozycji - czy można oczekiwać czegoś więcej? Natomiast skończyła się pewna epoka i nie wymieniliśmy mistrzów na mistrzów. Było widać, że po 2011 roku skończył się pomysł na drużyne. Źle inwestowaliśmy. Później problemy Silvio, problemy FININVESTU, problemy z chińczykami. Wyszło jak wyszło i jesteśmy
@Mathas: Tylko, że zalew szrotu nastąpił po złotej erze doświadczonych piłkarzy. Do tego momentu nie było problemu. Później zarząd chciał wszystko za darmo albo po kosztach i mamy teraz tego efekty. A aktualnie kto nie przyjdzie do klubu to spada kilka poziomów sportowych niżej i zaczyna grać jak ostatnia pokraka, bo żaden trener nie potrafi nawet utrzymać jego poziomu.
@Mathas: mój żal wynika z tego ze „eksperci” nazywali Milan domem starców jeszcze ze dwa lata po odejściu grupy senatorów co miało miejsce około 2012 roku. Mimo ze Milan miał już wtedy bardzo młody skład. A samo nazywanie starcami ich wcześniej tez było nie na miejscu skoro wygrywali wszystko co mogli. Każdy by chciał mieć wtedy takich „starców”. Od czasu tej zmiany pokoleniowej drużyna straciła na jakości ale dalej reprezentujemy poziom
@FLOLPROBA: Jasne, że nie tragedia, ale mimo wszystko no ta LM by się jednak Wam przydała... Nie jestem kibicem Milanu, co najwyżej mogę powiedzieć, że we Włoszech jestem Waszym sympatykiem ze względu na stare czasy, ale transfer Piątka myślę, że ma szansę wypalić i przyniesie wam jakieś wymierne korzyści.
@Mathas: ja nie jestem przeciwny transferowi - żeby nie było - uważam to za bardzo sensowny ruch jeśli Krzysztof zostanie capocannoniere (a w Milanie powinno mu być łatwiej jeśli wkomponuje się szybko w drużynę) jego wartość po sezonie będzie stała już powyżej tych 40mln i jego wykupienie będzie dobrym interesem. Co do LM to głęboko wierze ze w końcu skończymy ten sezon na 4 miejscu.