Wpis z mikrobloga

To pewnie będzie słabe ale... kodziłem sobie radośnie projekt w Angular+Express, no i wszytko było fajnie dopóki nie musiałem tego uruchomić na innym serwerze. Problem mam z Expressem. Projekt kompiluje przez "tsc", mam tworzony katalog "dist". Podczas uruchomienia na drugim serwerze wywala błąd że brakuje modułu Expressa. Myślałem że zależności zostaną jakoś "statycznie" dołączone do builda projektu. Muszę instalować npm-em zależności na tym drugim serwerze? Mam tam prawa tylko do swojego katalogu domowego. Pls halp

#programowanie #frontend #javascript
  • 7
@nunczako: yyy nie

masz plik package.json?

jak na 1 serwerze dodawales zaleznosci poprzez 'npm install nazwa-paczki" to powinno sie to dodac to package.json

potem na 2 serwerze odpalasz 'npm install' i samo posciaga i poinstaluje paczki ktore sa wymagane do dzialania aplikacji

robiac 'npm install express' dodajesz ja do projektu jeszcze raz (wlasciwie to zastepujesz) i instalujesz, ale ty juz masz ja dodana wczesniej, potrzebujesz tylko przeprowadzic instalacje
@Melcma: zbudowałem projekt (ten Expressowy) na lokalnym komputerze poleceniem tsc, pliki wynikowe znalazły się w /dist, i ten folder skopiowałem na zdalny serwer. W tym katalogu nie ma package.json, więc "npm install" nic nie da. Mam przekopiować sobie package.json do dist i wtedy wykonać npm install? Co to za różnica?
@nunczako: zbudowałeś prawdopodobnie tylko projekt Angularowy.

Generalnie to powinieneś raczej przenieść wszystkie pliki źródłowe na serwer docelowy, tam zrobić npm / yarn install i npm / yarn build (czy tam w tym przypadku wykorzystać do tego to tsc czymkolwiek to jest).