Wpis z mikrobloga

@tomaszk-poz: Nie ma rozwiązań idealnych. Ten system który mamy jest wadliwy, bo społeczeństwo się starzeje, ale naturalnym sposobem podtrzymania go jest podniesienie wieku emerytalnego lub/i składek, albo zwiększenie wskaźnika urodzeń, co jak do tej pory nikomu się nie udało (nawet sławnemu +500, choć należy przyznać że na rynek samochodów używanych zadziałało świetnie xD). Przejście na kapitałowy system musiałoby rozwiązać problem gigantycznej dziury budżetowej jaka by wtedy powstała, a sam system nie
@venividi: "typowy Janusz albo rolnik, który całe życie na KRUS-ie jechał mówi że dobrym pomysłem jest korzystanie z III filara " a kiedy miałby zebrać na III filar, powiesz mi?
I jak wygląda kontrola instytucji finansowych w świetle Ambergold czy kredytów frankowych z kursami z dupy?
@tomaszk-poz: Kredyty frankowe z kursami z dupy XD i jak w tym kraju ma być dobrze skoro ludzie nie potrafią czytać umów ani myśleć że jeśli kurs jest rekordowo niski to może kiedyś być wysoki. Zwłaszcza w przypadku waluty kraju, który może sobie zmieniać kurs bawiąc się rezerwami złota.
@tomaszk-poz: Snij dalej że Ci ludzie są poszkodowani. Biorąc pod uwagę linie czasową, to Ci ludzie do tej pory są na plusie w porównaniu z kredytami w PLN. Amber gold? Wszyscy mieli w dupie ostrzeżenia KNF.

Powiedz mi jak sobie wyobrażasz w takim razie system emerytalny?. Wiesz jaki % emerytur rolników jest finansowana z budżetu?

Łatwo jest rzucać lotnymi hasłami że amber gold, KNF, frankowicze, złodzieje i koryto, ale trudniej pomyśleć.
@venividi: "o Ci ludzie do tej pory są na plusie w porównaniu z kredytami w PLN" tak, zwłaszcza ci, co brali na szczycie gorki.
Moj brat placi kupe kasy (kilka tys.) za rate, minelo ponad 7 lat i ma tyle samo do splaty jak mial. Taki co cymes.
Poza tym banki wciskaly frankowe, o niesprawiedliwie okreslanym kursie pl/fr w czasie splaty to przemilczales?

"Amber gold? Wszyscy mieli w dupie ostrzeżenia KNF."
@tomaszk-poz: Szkoda że jak rząd zaproponował im przewalutowanie to nikt się nie zgodził, taki to zły interes te kredyty we franku. Banki ustalają swoje spready, no też mi nowość, jeśli są z dupy to pozostaje sąd. Nie wiem czemu ja mam płacić za to że Twój brat sobie wziął kredyt w walucie obcej i został wyruchany przez szwajcarów i bank. Mój znajomy też zaciagnął i płaci, a nie płacze że rząd
@venividi: "Wiesz, zainwestowałem w akcje i okazało się że cena spadła jak nastąpił kryzys. Wiesz może gdzie mogę się zgłosić po rekompensatę?"
A wiesz, że banki to instytucje zaufania publicznego, a giełda to dziki rynek?
"rząd zaproponował im przewalutowanie to nikt się nie zgodził, t" no super, przewalutowanie po nowym kursie.
"Jakiś dowód na to że takiego bilansu nie przedstawiali? "
http://wyborcza.pl/1,155287,20654351,rekord-bezczelnosci-historia-afery-amber-gold.html
"Mniej więcej w tym samym czasie firmą zainteresowała się
@tomaszk-poz: Skoro banki zawiodły to czemu ludzie idą z płaczem do rządu żeby im oddał a nie do sądu? Kredyty walutowe są obarczone ryzykiem podobnie jak inwestowanie w akcje. Nikt tym ludziom nie gwarantował stałej ceny kredytu, a skala problemu została rozdmuchana, bo część zaczęła się bawić w deweloperow i budować domy i kupować po kilka mieszkań, bo kredyty tanie. Jak ludzi banki na spreadach oszukały, to niech się z nimi
@venividi: "Wstrzymaj się z chamskimi komentarzami, bo do rozmowy nic nie wnoszą i jedynie pokazują Twój poziom."
ale to nie ja wszędze widzę Korwina, dlaczego normalność, wolność i odpowiedzialność za swoje życie musi się łączyć z P. Korwinem?
"Myślę że za 30 lat ludzie jednak dojdą do wniosku że warto oszczędzać na własną rękę." ludzie to wiedzą, ale muszą być mechanizmy, a w Polsce tego nie będzie, bo Polak Polaka oszuka.