Wpis z mikrobloga

@Krx_S: to nie zarzut, po prostu ważny detal który obecnie może robić ogromną różnicę jeśli mocno wychodzi poza drugi próg podatkowy z przychodem i sprawia, że zapewne nie bardzo jest sens przechodzić na B2B o ile nie ma na czym nabić sporo kosztów.
@xetrov: w każdym razie dla mnie to już wystarczający problem. Siedzibę firmy zarejestruje w miejscu zameldowania. Mieszkac i pracować będę w innym miejscu. Dopóki nie będę miał wystarczających pieniędzy na biuro muszę być bezvatowcami.
@skdmaskoilopll: wskazanie miejsca wykonanywania działalności nie oznacza że robisz tam przestrzeń biurowa, to tylko jak chcesz odliczać np cześć czynszu, prąd i takie tam, zwykle finalnie nieopłacalne gówna. Pierwsze słyszę o kontrolach przy zakładaniu działalności, musiałoby się coś ostro pozmieniać w ostatnich 3-4 latach
@skdmaskoilopll: Od kwietnia zeszłego roku nie ma potrzeby wskazywania stałego miejsca wykonywania działalności, podajesz tylko miejsca zamieszkania, adres zameldowania i ewentualnie adres do doręczeń, jeśli chcesz obierać pocztę z US i ZUS w innym miejscu, podatki płacisz do US właściwego dla miejsca zamieszkania. Mnie do rejestru VAT wpisali prawie od razu po założeniu działalności, bez żadnych kontroli.
Pierwsze słyszę o kontrolach przy zakładaniu działalności, musiałoby się coś ostro pozmieniać w ostatnich 3-4 latach


@vrdst: Przy zgłoszeniu do VAT jest kontrola ale to na zasadzie czy na prawdę istniejesz i coś robisz. Z tego co słyszę JDG w mieszkaniach przechodzą ją bez problemu, trzeba tylko być w domu.
Za to spotkałem się z sytuacją gdy odmówili rejestracji w VAT spółce z o.o. ale tam to akurat pojechali po bandzie