Wpis z mikrobloga

Co można mieć za 20 miliardów PLN rocznie?
Wybudować ok 500 km bezkolizyjnych dróg szybkiego ruchu o przekroju 2x2, a uwzględniając dofinansowanie z UE byłoby to ponad 1000 km. W 5 lat program budowy dróg zakończony, każde miasto 100-tysieczne w Polsce podłączone ekspresówką do sieci dróg.

ALBO
Kupić ok 60-70 samolotów F-16 w wypasionej wersji (obecnie mamy ich 48 sztuk). W ciągu 5 lat za tą kasę można wystawić siły powietrzne 300-400 nowoczesnych samolotów które spokojnie jak równy z równym walczyłyby z całą flotą powietrzną potencjalnego przeciwnika w postaci Federacji Rosyjskiej

ALBO
Kupić około 800 czołgów Leopard 2A5. Po 3 latach mamy 2400 leopardów czyli siły zbrojne zdolne pozamiatać każdego przeciwnika. Wątpie nawet czy przemysł niemiecki byłby w stanie dostarczyć takie ilości w takim czasie. 60 #!$%@? miliardów zeta, ja #!$%@?ę. Ruscy nie mieliby już wtedy nic do gadania w tej części Europy.

ALBO
W ciągu 6-7 lat wybudować prawdziwą sieć szkieletową pociągów dużej prędkości między głównymi miastami, ze składami jeżdżącymi ponad 300 km/h podróż z Trójmiasta do Krakowa skracając do ok 2,5 godzin

ALBO
Wybudować elektrownię jądrową o mocy 1000 MW (szacunkowy koszt to ok 20 mld właśnie). Po 5 latach mamy 5 takich elektrowni. Po 10 latach stajemy się praktycznie niezależni energetycznie. Oczywiście wiadomo że budowa jednej trwa kilka lat, ale finansowanie na każdą kolejną można by mieć co roku, bo co roku wpada nowe 20 mld.

ALBO
Wybudować 20 tysięcy boisk typu Orlik. Przyzwoita infrastruktura sportowa nawet nie w każdej gminie ale w każdej najmniejszej wsi.

ALBO
Wybudować 10 (dziesieć) Stadionów Narodowych takich jak ten w Warszawie. Dziesięć #!$%@?.

ALBO
W ciągu ok 5 lat zbudować własny system satelitarny alternatywny dla GPS, Glonassa czy Galileo, kupując know-how, dostawę saleitów itd. na rynku. Nie wiem po co, ale moglibyśmy.

ALBO
Wybudować w 2 lata Wielki Zderzacz Hadronów. W ramach ułańskiej fantazji moglibyśmy go, #!$%@?, pod Sosnowcem umieścić i wymagać wiz wjazdowych dla naukowców walących tam z całego świata do prowadzenia badań.

ALBO....
Dać ludziom 500 na dziecko przez jeden rok

##!$%@? ##!$%@? ##!$%@? #polska #ekonomia #ciekawostki wrzucam ponownie.
  • 54
@babulenka1227 aha, czyli mam plodzic dzieci zeby żerować na panstwowych pieniadzach? Nie podzielam Twojego stylu zycia. 800 zl na czlonka rodziny zeby dostac 500+.. i przekroczyles prog o 70 zl.. no przykro mi stary..

Mozna isc do pracy, nie koniecznie zarabiac 15k, zeby nie byc beneficjentem. Wystarczy 2 pracujacych rodzicow.

Proponuje czytac ze zrozumieniem, mature przeciez zdales, nie powinienes miec problemu z czytaniem tekstu ze zrozumieniem :)
najgorsze jest to, że każda ekipa rządząca mogła inwestować takie pieniądze w kraj, a jak już się znalazła taka co inwestuje to ja #!$%@?... ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Ogau: nic kurde kompletnie nic nie robiono od 89. Na przykład nie wybudowano autostrad, nie remontowano drog ani nie remontowano infrastruktury kolejowej.

#!$%@? wykopków odc 2137
Pobierz y.....m - >najgorsze jest to, że każda ekipa rządząca mogła inwestować takie pieniądz...
źródło: comment_2lPP9qshubRO6MPp9IQRbTbmT7Wtfu3s.jpg
@span_chi ani ty mnie ani ja ciebie nie przekonam do niczego. Wszędzie znajdą się machlojki. Uczepiles się programu 500 plus a wiesz ile pieniedzy #!$%@? przez ustawę o podatku VAT lub ile pieniędzy przejada ZUS.

Staracie się widzieć tylko patologie wśród beneficjentów programu 500 plus choć nie mylę się jak nie ma jej więcej niż 5 procent.

Nie mamy o czym rozmawiać.
@babulenka1227 to skoro tyle pieniedzy przepada, dlaczego mam jeszcze sponsorowac ( zaznaczam po raz kolejny ze sa rodziny ktore zgodnie z przeznaczeniem wykorzystuja te srodki bo ich potrzebuja) nierobow?
aha, czyli mam plodzic dzieci zeby żerować na panstwowych pieniadzach?


@span_chi: Masz płodzić dzieci, aby miał Ci kto na starość szklankę wody podać, albo aby zapłacić za Ciebie rachunek za mieszkanie (i nie wylądować pod mostem), bo za coś trzeba będzie żyć, a emerytury z ZUS-u nie dostaniesz. Ostatnia nadzieja to własne dzieci.

Ale skoro Ty na stare lata wolisz mieszkać pod mostem? Twoja sprawa.
@span_chi to ci wyjaśniłem przenieś się na wyspy Marshalla lub do Liechtensteinu. Tam masz niskie podatki i zero socjalu. Mogę Ci nawet pomoc kupić bilet jak nie wiesz jak.

Siedząc w kraju Akceptujesz poniekąd warunki jeżeli Ci się coś nie podoba granicę są otwarte. Przestań się mazgaic jak dziecko bo już moje dwuletnie mniej ryczy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@babulenka1227: Ale rozumiesz, że zamiast 500+ moglibyśmy tak rozbudować gospodarkę, że przychód rodzin byłby wystarczający do ich utrzymania. W tej chwili polski rozwój gospodarczy stoi w miejscu i rozdając te pieniądze tylko i wyłącznie go spowalniamy propagując bierność zawodową i traceniem pieniędzy podatników, bo jak pieniądze dobrze zainwestowane w gospodarkę się zwrócą z nawiązką tak przez takie rozdawnictwo tylko się traci.
Poszło w gorące, niespodziewanie.

Powiem tak, przypomniałem sobie o tej wyliczance, zagrzałem się i dodałem.
Miło, że wywołała dyskusję.

Od '89 moglibyśmy być lepiej rozwinięci gdyby rządziły mądrzejsze ekipy, brak Elektrowni Jądrowej i to nie 1, to skandal, jawne działanie na szkodę państwa i jego obywateli.

Juz nie długo wybory, zmieńmy to ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ogau:

no tak, w latach 2012-14 zbudowano drogi, które miały być na Euro 2012, w dużej mierze z dotacji.


Ostatecznie zostały wybudowane i można nimi jeździć, więc coś jednak robiono. Autostrad i dróg ekspresowych powstało naprawdę sporo.

Zobacz sobie we wpisie, pod którym się wypowiadasz ile można było zrobić, a ile zrobiono.


Błędnie zakładasz że to jakieś dodatkowe pieniadze a nie czesciowo przesunięte z innego miejsca i częściowo pożyczone. Ten wpis