Wpis z mikrobloga

Dworzec w Poznaniu to najbardziej debilny dworzec w Polsce.

Wy nie macie w pyrowskich szkołach matematyki, że Was tam uczą liczyć w taki sposób? Czy jesteście takimi fanami Gwiezdnych Wojen, że też postanowiliście numerować wszystko od dupy strony?

"Pociąg intersyty ze stacji x do stacji y, odjedzie z peronu 4a tor 57". I już wiesz, że jesteś w czarnej dupie.

Stoisz na peronie czwartym, słyszysz komunikat, że z peronu trzeciego odjeżdża Twój pociąg, więc myślisz "HMMMMM, trójka jest obok czwórki, jak dobrze, że nie muszę daleko iść"

Takiego wała

Idziesz na peron obok, a tam, peron piąty. Myślisz, "o kruca fuks, cofnę się, gapa ze mnie!". Cofasz się, a Tam... teleport, bo jesteś na peronie pierwszym!

WTF?!

I biegasz, szukasz, przejścia, tunele w wiecznym remoncie, galerie, te idiotyczne rogale za 10 PLN sztuka, biletomaty, remonty, pętla autobusowa, galeria, makdonald, schody ruchome w dół, przejścia naziemne. Jest! Znajdujesz! Ale przykro mi, Twój pociąg odjechał 40 minut temu, Ty w tym czasie biegałeś po dworcu jak kretyn bo całe życie żyłeś w błędzie uznając, że 1, 2, 3, 4, 5, 6 to właściwa kolejność.

Albo lepsza sytuacja. Wysiadasz na peronie trzecim i wiesz, że masz przesiadkę na peronie czwartym. Co za szczęście! Tak blisko! Patrzysz, że masz peron drugi po prawej, więc idziesz w lewo a tam...

Avezgnida

Idziesz do maka i zastanawiasz się co Cię podkusiło żeby brać przesiadkę w Poznaniu bez przynajmniej godziny zapasu na bieganie po tym ichnim domu wariatów.

#poznan #pasta
Maniek145 - Dworzec w Poznaniu to najbardziej debilny dworzec w Polsce. 

Wy nie maci...

źródło: comment_KKFa37FybWFKElbqRoQQsniOM5wKVkuE.jpg

Pobierz
  • 24
Idziesz na peron obok, a tam, peron piąty. Myślisz, "o kruca fuks, cofnę się, gapa ze mnie!". Cofasz się, a Tam... teleport, bo jesteś na peronie pierwszym!

Wysiadasz na peronie trzecim i wiesz, że masz przesiadkę na peronie czwartym. Co za szczęście! Tak blisko! Patrzysz, że masz peron drugi po prawej, więc idziesz w lewo a tam...


@Maniek145: a wystarczy po prostu spojrzeć na znaki w przejściu podziemnym ( ͡º
@GrubyRozowyKot: wszystko na tym planie jest nie tak, numeracja z dupy, oznaczenia literowe też z dupy (jak z jednej strony porobili 'a' to po drugiej mogło być 'b'. No i fakt że przejście podziemne nie idzie pod galerią handlową też do dupy. No i niedługo otworzą kolejny peron pomiędzy 1 a galerią handlową, pewnie nazwą go 16.

A że w jednym miejscu jest dworzec zachodni, główny i letni to już pominę.
@Maniek145: do tego ruchome schody - te jadące w dół są czasem normalnie z prawej a czasem z lewej strony wiec czasem rozpędzona wybiegam na schody jadące w przeciwna stronę

I nie da się na szybko kogoś wyrzucić z samochodu na dworzec bo albo
- trzeba jechać na około pod mostem 3min
- wjeżdżać na parking galerii handlowej
- wyrzucać pasażera na rondzie pod galerią gdzie podobno bagnety łapio

I to
@Maniek145: po kilkunastu latach jeżdżenia na i z tego dworca właśnie po przeczytaniu tej pasty zorientowałem się, że faktycznie ta numeracja jest #!$%@? xD
miałem na studiach zajęcia z dróg kolejowych i z tego co pamiętam to numeracja torów i peronów jest ustalana przez PKP, więc to nie pyry tu są #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
kiedyś przy starym dworcu (na środku) miało to więcej sensu, ale
@twoi_oyciec: No tak bo na dworzec przychodzi się trochę poćwiczyć mózg, a nie szybko podróżować

dobry dworzec (czy jakiekolwiek inne rozwiązanie) to taki, gdzie potrzebna jest minimalna liczba tabliczek i wszystko jest intuicyjne bez nich. Tak jak dobre drzwi to takie, na których nie musi być napisane „pchać”. Zawsze czytasz, czy na drzwiach jest pchać czy ciągnąć i nigdy nie miałeś sytuacji, ze zrobiłeś ruch w odwrotna stronę?