Wpis z mikrobloga

Pomocy.

Ćwiczę na siłowni już 2 lata, ogólnie będzie z 2.5 roku.
Przed siłownia ważyłem 62kg przy 180cm, teraz 80/81kg czyli to co sobie założyłem na poczatku.Broń boże jestem ulany.Teraz myślę aby podbić jeszcze ze 2-3kg.
Pilnuje diety, plan zrobiłem sobie sam, nie mam pojęcia czy jest dobry(pewnie kiepski), ale widać gołym okiem że nabrałem masy miesniowej i moje ciało się rozbudowało.Klata i plecy rozbudowalem, szczególnie z klatki jestem bardzo zadowolony, brzuch płaski widać szesciopak.Nawet rodzina i znajomi mi mówią że się zmieniłem.
Ale nie jestem zadowolony z bicepsu Oczywiście przez ten czas mi urósł trochę ale ostatnio znajomy powiedział mi że biceps u mnie wygląda tak jakby rósł na długość, a nie na szerokość.Bica ćwiczę raz w tyg z plecami.To trochę wkuriwa bo jak patrzę na innych na siłowni i nie mówię tu o jakiś koksach, to u nich ten bic wygląda jak bic.Nie wiem jak to wytłumaczyć, u nich jak zaczyna się bić to ręką wygląda jakby to szło pod kątem do barku, a u mnie od bica idzie prosta linia tak jakby....
Coś jakaś rada jak bica zrobić większego?
I jak układać sobie plan? Czy może są gdzieś na jakieś strony plany rozpisane dobre?

#mikrokoksy
  • 14
@Lewo: pon klata tric
- wyciskanie sztangielek
- ławka prosta
-lawka skos góra
-lawka skos dół
-wyxiskanie francuskie hantla w siadzie
-rozpietki na ławce
- prostowanie ramienia że sztangielką w opadzie tułowia
-wyciskanie ławka prosta wąski chwyt.
-wyciskanie francuskie leżąc
-PROSTOWANIE RAMION NA WYCIĄGU STOJĄC
-jedno ćwiczenie na bramie na klatę, nie pamiętam nazwy
-dipy

Środa plecy bic
-podciaganie szerokie nachwyt.
-ŚCIĄGANIE DRĄŻKA/RĄCZKI WYCIĄGU GÓRNEGO W SIADZIE SZEROKIM UCHWYTEM (NACHWYT):
-bic
O kurla XD standardowo fbw może być sakera. Biceps to mała partia wystarczy jej 9 serii tygodniowo a w tym planie wychodzi ci ( zakładając że robisz 3 serie każdego ćwiczenia ) ok 16 serii + ćwiczenia typu podciąganie wiosłowanie gdzie on też pracuje. Nie czujesz się zajechany przy takim systemie trenowania? Nawet typowe bro splity mają mniejszą objętość xd
@Estetykatopodstawa: @pjoooter @Nikoks: pisałem że plan #!$%@?.3 serie robię, a zajechany się nie czuje.

A czy FBW nie jest typowo dla kompletnych żółtodziobów? Wiem że 2 lata to prawie nic, ale z tego co czytałem to właśnie FBW się robi 1-2 lata, ale pewnie nie mam racji.Pamiętam że na początku przygody z siłownia robiłem FBW rok.

Czyli @Nikoks mówisz że FBW styknie? Chciałbym 3-4x na siłkę w tygodniu chodzić.

No
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@technojezus: wstaw zdjęcie formy.
Być może właśnie idziesz na ilość, a nie jakość. Balans tułowiem, wypychanie łokci do tyłu lub inne błędy. Ja po 8seriach mogę iść do domu bo ledwo daje radę zgiąć rękę. A Ty piszesz, że jesteś w stanie jechać dalej robiąc dużo więcej.
Zacznij izolować sam biceps. Zmniejsz ciężarze weź sztangę, stan przy scianie żebyś nie balansował tułowiem, łokcie przy ciele lub minimalnie przed.
Zacznij stosować wszelkie
@technojezus: toż możesz i zmienić fbw na np push/pull czy coś. Akurat jeśli dobór serii i powtórzeń jak i samych ćwiczeń będzie dobry to trening będzie dobry.
A tak jak wyżej, technika i praca nad jakością a nie szukanie na siłę w czymś problemu.