Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z kombinezonami Tschul? Szukam czegoś na nowy sezon, widze ze ceny są bardzo zacne. Nie spodziewam się jakości Alpinestars ale cena o polowe mniejsza bardzo kusi.
#motocykle
  • 27
@screwdriver: Ew. Shima, polska firma, która w ostatnim roku zrobiła spory krok naprzód na rynku ubrań motocyklowych. Dziewczyna ma ich kombinezon i póki co nie odbiega niczym od Alpinestara, ale wiadomo - jakość kombinezonu ocenia się po szlifie, a tego ani ja w AS, ani ona w Shimie nie miała.

Ja sam mam najnowsze rękawice Shimy VRS2 i są to najlepsze rękawice, które miałem do tej pory. Następny kombinezon kupię Shimy,
@screwdriver Przymierzalem się do "ciulowego" kombinezonu, więc mogę Ci trochę podpowiedziec. Kombinezony tej marki mają dziwna przypadłość, że dla osób w miarę szczupłych i mających 174-176 są często za krótkie w plecach. Oznacza to, że często te rozmiarowki zalegają w sklepach i można liczyć na spore rabaty. Ja właśnie przez te przypadłość nie kupiłem tego kombinezonu, ale sprzedawca szybko mi z ceny schodził gdy zacząłem narzekać.
@screwdriver: Mam kombinezon Tschula już sezon, nie jest zły, nic się nie pruje, chociaż cudów też nie ma, do np. Arlen Ness który też miałem w ogóle nie ma moim zdaniem porównania. Następnym razem kupię jakąś firmówkę, nawet używkę.
@acdart: @kipowrot: ja mam Shima RS1 i są to spoko rękawice, dobrze wyposażone itp
Po około 8kkm przetarła mi się część wewnętrzna rękawicy tam gdzie reka leży na manetce. Nie mniej jednak uważam że w tej cenie był to bardzo dobry zakup i teraz kupie RS2
@screwdriver: @xspeditor: Mam Tschula 545 rok czasu. Jak dla mnie jest bardzo dobry, nic nie uwiera, dopasowany, wygodny, dobra wentylacja. Mierzyłem Shimę STR, rozmiar 46 bardzo, bardzo ciasny na mnie, a 48 to już wisiał jak worek. Rozmiarówka jak na moje gabaryty kompletnie nie dobrana. Mierzyłem także SECA Rev-Up, Kurtka i by była, ale spodnie na tyłku wisiały troszkę, więc zrezygnowałem i wybrałem Tschula i jak na razie jestem zadowolony
Dzięki panowie za wszystkie opinie. Co do rozmiarówkę to już mierzyłem Tschula w sklepie i na moja budowę pasował akurat idealnie. W aktualnych wyprzedażach można dorwać model 555 za 1100zl. Jakość dla mojego niewprawnego oka tez całkiem spoko aczkolwiek tutaj nie mam żadnego porównania - przez kilkanaście lat jeździłem w tekstyliach, teraz szukam pierwszego skórzanego kombi.
@screwdriver ja mam 555. Polecam. Nawet miałem w nim stłuczkę i ledwo ślad został. Jedyny problem to z mojej winy zamek łączący spodnie i kurtkę się trochę naderwał ale babcia mi go przeszyła i jest git.

Jedynie do czego można się przyczepić to kieszenie które są mało praktyczne.
@screwdriver: Lekkie przetarcia koloru w okolicach szwów na łydkach (od butów?, mam fluo), a tak to jak nówka wygląd. No i jeden raz mi zamek z kurtki wylazł, to go włożyłem ponownie i lekko zacisnąłem kombinerkami i po problemie. Jakbyś dobierał to proponuję dopłącić trochę więcej i wymienić sobie ochraniacze te plastikowe na takie żółte z takiej pianki, które twardnieją podczas nagłego uderzenia (nie wiem jak się fachowo nazywają)