Wpis z mikrobloga

Hej paprykowe świry,
Z racji że ostatni sezon mogę uznać za owocny (a miałem tylko 4 doniczki) chciałbym znów cieszyć się uprawą tej fajnej rośliny - w końcu idzie luty! Jednakże potrzebuję pomocy eksperta co do:
a) odmiany - szukam czegoś ostrego, ale do tego stopnia żeby móc jej użyć jako np dodatek do pizzy dla osoby lubującej pikantne jedzenie, ostatnia uprawa to habanero orange i po zjedzeniu sztuki dostałem czkawki, ślinotoku i efektu palącego się żołądka także chciałbym wyhamować z ostrością
b) sklepu/osoby poleconej gdzie owe nasionka dostanę, fajnie by było żeby po prostu kiełkowało to co zamówiłem. W tamtym roku na 5 nasionek jedno zgniło, jedno wyrosło karłowate i nie obrodziło wcale, dwa były klasyczne i dobrej odmiany, a jeszcze jedno wyrosło na wielkiego kolosa przypominającego drzewo i obradzającego prawie 200 owoców ale odmiany pokrewnej, nie orange a zwykłe habanero
#chili #chilihead #ostrezarcie #rosliny #papryczki
  • 6
@Heiburn: z takich papryczek ostrych, ale niebardzo, to miałem w ubiegłym roku od @gobi12 yellow cayenne - idealne jako dodatek do potraw, aji camba bardzo ciekawa w smaku, mięsista i trochę słonawa(?). Jalapeno mucho nacho - wyszła mało ostra, ale zamarynowałem ją z dodatkiem ww. cayenne i fajnie podkręciło ostrość - zeszło moment w tostadas. W tym roku znowu wysieję jalapeno, do tego lemon drop i habanero.