Wpis z mikrobloga

@gaz24wolga: któż to się znalazł, odpowiedziałbyś pod tamtą dyskusją bo tak nagle zamilkłeś. Ten zapis niczego nie zabezpiecza bo broń to również miecz czy nóż. Obecnie jedynie mogą mieć czarnoprochowce rozdzielnego ładowania które są problematyczne w porównaniu do współczesnej broni albo chociażby broni z amunicją zespoloną.
@L3stko: mi osobiście nie... imo broń tylko dla:
- niekaralnych za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu,
- po badaniach lekarskich i psychiatrycznych,
- po ukończeniu kilkudniowego/ weekendowego szkolenia teoretycznego i praktycznego (gdzie egzaminatorem nie będzie policja, a zostaną poruszone kwestie prawne, pierwsza pomoc, dobre praktyki itd)..
@gaz24wolga: brak ci argumentów to robisz wycieczki osobiste? W którym miejscu brak mi niby wiedzy? To nie ja porównuje czarnoprochowy rewolwer rozdzielnego ładowania z nowoczesnym sztucerem na współczesną amunicję.
@gaz24wolga: człowieku porównujesz rewolwer cp z współczesnym sztucerem na współczesną amunicję i nie widzisz różnicy między nimi a mi zarzucasz brak wiedzy? xD I nadal czekam na odpowiedź w poprzednim wpisie jak te statystyki co wrzuciłeś mają się do tego co twierdziłeś, czyli, że bron palna jest skuteczna dla kobiety aby bronić się przed gwałtem.
@turok2016:
Ostatni komentarz, jeżeli to nie pomoże to jesteś stracony
sztucer:
- duży (nie ukryjesz jego pod ubraniem)
-stały magazynek zazwyczaj o poj 4-5 nab.
-zamek czterotaktowy (długi czas przeładowania)
-ładowany tylko z łódki
rewolwer cp
- mały i poręczny (ponad 90% przestępstw popełnianych jest z broni krótkiej)
-6 strzałowy
-znacznie większa szybkostrzelność (obejrzyj sobie pierwszy z brzegu western)
-szybko wymienne bębny
-niska niezawodność przy używaniu wysokojakościowych komponentów
@turok2016: Co do statystyk, to brak słów na określenie twojego rozumku.
Tam gdzie kobiety miały broń, nie odnosiły obrażeń, a to że tych sytuacji było mało to jest kompletnie inna kwestia i na pewno nie argument do ograniczania jej dostępu, bo te 2 tys. przypadków z hakiem gdyby nie ona mogłyby skończyć się znacznie tragiczniej.
Czytaj wszystko po kilka razy i wolniej to może pojmiesz.
@gaz24wolga: nigdzie nie jest napisane, że kobiety w innych przypadkach tej broni nie miały, może po prostu nie była użyta? Twierdziłeś, że tam gdzie swobodny dostęp do broni to kobiety mogą skutecznie się bronić przed gwałtem, na 570 tys prób gwałtów bron została użyta do samoobrony w 0,35%, co jest bardzo marnym wynikiem. I to, że broń była skuteczna na 2tys przypadków to żaden argument bo na 570tys prób różnego typu