Wpis z mikrobloga

Koledzy i Koleżanki. Powiedzcie mi proszę, w jaki sposób najlepiej wyemigrować na Islandię?
Z tego co wiem problemem jest wyrobienie numeru kennitala, gdyż bez pracy trzeba mieć udokumentowane zabezpieczenie finansowe, a bez numeru kennitala ciężej znaleźć pracę.
Mam doświadczenie w branży lotniczej, ale jak będzie potrzeba, to mogę pracować poza branżą
#islandia #praca #emigracja
  • 7
@VeleiN: bzdura, numer Kenitala wyrabia Ci pracodawca w momencie kiedy zaczynasz u niego prace. Jesli nie masz pracy a chcesz miec numer to idziesz do banku i wykupujesz tymczasowy na 3 miesiace. Po 3 miesiacach przez internet zglaszasz wniosek o stale Kenitala. Po 6 miesiacach legalnego pobytu masz ubezpieczenie. A najwiekszy problem jest z mieszkaniem
@VeleiN: nie trzeba miec udokumentowanego zaplecza finansowego. za kennitala mozesz zaplacic, to fakt, ale lepiej zeby pracodawca ci wyrobil (bedzie za free). skoro masz doswiadczenie w branzy lotniczej to dobijaj sie na lotniska- z tego co wiem czesto i aktywnie szukaja i w przypadku takiej pracy masz zalatwiony nocleg + dowoz do pracy. nawet jakby ci sie nie spodobalo to jakies tam rozeznanie zalapiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°
@VeleiN @biauywilg: Trzeba mieć udokumentowane oszczędności/kogoś kto podpisze oświadczenie że Cię "utrzyma" jak nie masz pracy a chcesz stałą kennitalę. Wtedy też warto od razu w urzędzie wyrabiać, a nie wydawać kasę na tymczasową. Ja tak zrobiłem i po 14 dniach była, idealnie żeby pracy poszukać.
Ubezpieczenie masz po 6 miesiącach ale jeśli miałeś ubezpieczenie w Polsce przez ostatnie 6m to możesz to przenieść. Za darmo, bez problemu jeden wniosek mailowo.