Wpis z mikrobloga

#kpop #muzyka #bts

#kpoptop100 <- tag do obserwowania

4/100

BTS - FAKE LOVE

Dzisiaj polecimy grubo z tematem. BTS to jeden z najpopularniejszych zespołów K-Popowych. W zeszłym roku zajęli pierwsze miejsce w rankingu Forbsa na najbardziej wpływową osobistość w Korei. Zaczynali w małej wytwórni która rosła razem z nimi (w przeciwieństwie np do Twice, czy Blackpink). Liczbą wyświetleń powoli depczą po piętach PSY. Są w branży już prawie 5 lat i niejednokrotnie już zmieniali swój styl. Od emo-raperów do klimatów EDM. Mi najbardziej podoba się ta współczesna wersja.

Bardzo podoba mi się kompozycja utworu.

Początek jest lekko leniwy, ze spokojnym wokalem V. Później przyśpieszamy tempo wraz z Jungkook, aby już chwlię później niespodziewanie przejść do refrenu, który śpiewa Jimin i Jin.

Po niespodziewanym refrenie wracamy do zwrotki, za którą tak bardzo lubię ten utwór. To co zrobił tu RM wraz z Jungkook to jest mistrzostwo świata. RM to mój ulubiony K-popowy raper. Ma taki niski głos, trochę niepasujący do K-popu, rozumianego (przenajmniej przezemnie) jako utwory śpiewane głównie wysoko. Jungkook tworzy świetny kontrast, co jeszcze bardziej podkreśla głos RM.

Na scene wchodzi J-Hope który swoim flow rozwala już totalnie i nie bierze jeńców.

Następnie mamy już refen właściwy i jest tu fajny motyw walącej się podłogi z dodatkowym efektem dźwiękowym.

Po refrenie znowu wchodzi RM i znowu rozwala ( ͡ ͜ʖ ͡). Jak dla mnie to on jest główną postacią w tym utworze i gdyby nie RM, to bym nawet nie umieszczał tej piosenki w moim top. Później dla odmiany wchodzi Suga który flow nie ustępuje J-Hope.

To co się dzieje w 3:12 to jest jakieś nieporozumienie. Ludzie słuchają muzyki na youtubie, szczególnie K-Popu, gdzie teledysk jest integralną częścią utworu. Tutaj mamy prawie minutę przerwy którą trzeba przewijać (°°

Koniec wieńczą spokojne wersy z początku, co tworzy nam niemalże poetycką klamrę.
M.....m - #kpop #muzyka #bts

#kpoptop100 <- tag do obserwowania 

4/100

BTS -...
  • 10