Wpis z mikrobloga

Elo Mirabelki i Mireczki!

Chciałbym się z Wami tutaj oddać swojej małej i w sumie jak dotąd nigdy głębiej nie rozwijanej pasji. Tyczy się to filmów i seriali. Tak naprawdę oprócz oglądania i gadania o filmach ze znajomymi nic poza w tym kierunku nie czyniłem, ale zawsze czułem, że chciałbym gdzieś umieszczać swoje subiektywne rankingi filmowe, recenzje i przemyślenia na ten temat i uznałem, że wykop to dobre miejsce ( ͡° ͜ʖ ͡°), bo tu podobno sama śmietanka xD

Wjeżdżam w to z buta i sam jestem ciekawy czy wyjdzie z tego coś fajnego, interesującego i oryginalnego biorąc pod uwagę, że hobby w postaci filmów/seriali jest dosyć popularne, a niektórzy pewnie stwierdzą, że nawet trywialne. Ma to wyglądać tak, że po prostu będę wrzucał tytuł filmu serialu, jakiś fajny kadr i do tego w 100% swoją recenzję ofc bez spoilerowania oraz ocenę od 1 do 6, gdzie 1 to padaka, natomiast 6 to dajmy na to super, extra, złoto, rewelacja itp. Nie będę się przywiązywał do wstawiania np. co każdy piątek wpisów, ale nie ukrywam, że może narzucę sobie taki harmonogram. Wyjdzie w praniu. Nie przywiązuje się również do jednej tematyki i będę starał się przedstawiać jak najszerszy wachlarz kategorii filmowych, chociaż nie ukrywam, że do niektórych rodzajów filmów np. sci-fi mam większy pociąg. Chciałbym, aby był to po prostu fajny cykl wpisów, który będzie zrzeszał ludzi, którzy lubią kino, a także zachęcał do ciekawych (mam nadzieję) dyskusji o kinematografii (σ ͜ʖσ). Mój tag #filmujzgerberjanem. Zapraszam!


001/100 "Ślepnąc od świateł"

Na początek coś z rodzimego podwórka. Serial, który odbił się dużym echem nie tylko ze względu na to, iż został wyprodukowany przez HBO, ale głównie moim zdaniem, także ze względu na duży podział wśród widzów. Jedni zjechali dość mocno przede wszystkim głównego aktora Kamila Nożyńskiego czyli serialowego Kubę za "drewnianą grę", a drudzy - i ja zaliczam się do tej grupy - z zapartym tchem oglądali każdy odcinek i nader go komplementowali. Warto zaznaczyć, że był to jego debiut w tej roli (z "zawodu" jest raperem) i w mojej ocenie poradził sobie. Świetnie wpisał się w niepowtarzalny klimat serialu, który również kapitalnie oddają wstawki ze snów Kuby oraz czołówka. Główny bohater jest dealerem narkotyków działającym w Warszawie. Jeździ zajebistym, czarnym BMW i oprócz tego, że działa w zorganizowanej grupie przestępczej z ramienia swojego bossa, gangstera Jacka (Robert Więckiewicz) to ogólnie unika nieprzyjemnych sytuacji i przemocy. Stara się do maksimum ograniczać ryzyko związane z dilerką. Wszystko fajnie się kręci do momentu wyjścia z więzienia dawnego kumpla Jacka - Daria i tajemniczej torby. W rolę Daria wcielił się Jan Frycz. Kreacja naprawdę nieprzeciętna i o ile jakoś wcześniej do kariery Pana Jana nie przywiązywałem zbytniej uwagi to tutaj pozamiatał. Panie Janie- chylę czoła. W mojej ocenie film warty obejrzenia i mimo, że tematyka wałkowana w naszej kinematografii szeroko, to jest wyreżyserowany ciekawie, a do tego bardzo fajna oprawa muzyczna. W skali 1-6, serial dostaje ode mnie ocenę - 4 i pół.
Pobierz Gerberjan - Elo Mirabelki i Mireczki!

Chciałbym się z Wami tutaj oddać swojej małe...
źródło: comment_MsLpstkfjrcMPsvSRejeso1vozCv9nKm.jpg
  • 10
@laptopik: Filmweb sam w sobie jest portalem recenzującym i uznalem, że jak ktoś będzie chciał zobaczyć opis lub recenzje filmu to po prostu wpisze w google nazwę filmu i tam zajrzy. Poza tym na forum filmwebu takie cos raczej nie miałoby odzewu. Mógłbym na dobrą sprawę wrzucać tez na fb, ale tam syf i nie używam. Wykopowa forma mi bardziej odpowiada.