Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Gardło okropnie boli przy przełykaniu (aż się krzywie), poza tym boli mnie głowa, też dosyć mocno. Nie mam żadnego kaszlu ani kataru. Ktoś wie co to może być albo chociaż czy wirusowe/bakteryjne?

Dosyć ogólnie to opisałem, no ale serio, po prostu przy przełykaniu nawet śliny boli jak cholera, mam trochę zaczerwienione gardło ale w sumie nie powiedziałbym że jakoś bardzo

#zdrowie #pytanie
  • 14
@Bruno_: latarka w dłoń i zobacz gardło, jeśli masz białe czopy na migdałkach to angina i trzeba iść do lekarza po antybiotyk (Ospen). Jak nie to gardimax szpraj z lidokainą załatwi sprawę
@Bruno_: angina może przebiegać nie tylko bez wszystkich symptomów ale też bezobjawowo, można mieć nawet anginę przewlekłą. U mnie przebiega dokładnie jak u Ciebie - stąd pewien jestem, że to angina: zero gorączki, zero kaszlu - ale weź coś przełknij no i łeb boli jak głupi :/
@amonwar: @winda_orbitalna: pare lat temu bylam u profesora alergologii i mowie, ze mam anginy, bole migdalkow, nalot, ale nie mam goraczki. koles stwierdzil po prostu, ze jak jest goraczka, to jest angina. jak nie ma goraczki, to cos innego. bylam na niego bardzo obrazona ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ZdrowiePaleo: mi lekarz powiedział, że standardowa angina przebiega z gorączką - organizm się broni by zabić bakterie. Ale w przypadku angin przewlekłych lub zwyczajnie - częstych/regularnych - gorączka może przestać występować. Ja tak do 25 roku życia miałem anginę regularnie dwa razy w roku - na początku lipca i na koniec października, zawsze bezgorączkową. Dopiero oświecony lekarz z miasta zidentyfikował nigdy nie zaleczoną w pełni anginę, dał 14d antybiotyków o skomplikowanej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@winda_orbitalna: @ZdrowiePaleo: @amonwar: do doktora idę w poniedziałek, z tego co mówią internety to mam zakażenie bakteryjne (ciemno żółta wydzielina z nosa), wczoraj miałem 37.4, dzisiaj 37.5, brak kaszlu chociaż dzisiaj czuje że mi jakąś wydzielina trochę siedzi z tyłu gardła. Ten psikacz do gardła (strepsils intensive albo tantum Verde) brać? Mieszkam sam i nie mam tego w domu, więc musibym iść do apteki, warto się kopsnąć po to
@Bruno_: no, ja tez siedze z infekcja w domu aktualnie. dwa koce, koldra, termofor i woda... generalnie na katar nic mi nie pomaga, ani plukanie, ani sudafed niestety, ani nawet #olejkieteryczne tym razem... czekam na cos mocniejszego. probuje sie teraz wygrzac, bo mam to z przemarzniecia i niewyspania.
co do gardla, to podobno spray z propolisem jest super - moze byc w aptece
jedyny sukces w tym wszystkim u mnie to
@Bruno_: jak żółty katar to kup Sinupret, jeden listek wystarczy (koło 17pln) bierz go 3x2 tabletki i dużo pij
Jak nie masz psikacza to naprawdę kup sobie ten gardimax (czerwona paczka koło 22pln) albo coś z lidokainą, w anginach bije na łeb wszystko, zreszta przy każdym bólu gardła :)
@Bruno_: nie lubie zakrapiac :/ juz wole plukac... a teraz mam tak niedrozny nos, ze nie dosc, ze nie czuje zadnego zapachu, to tez nie bardzo moge plukac. na wieczor sprobuje jeszcze po sudafedzie i goracej kapieli. przedwczoraj po takim zabiegu prawie mi przeszlo, ale poszlam sobie do pracy i przemarzlam, wiec od nowa, jak nie gorzej