Wpis z mikrobloga

Różowe, pomocy. Od kilku lat że do fryzjera farbować włosy na blond. Mój naturalny jasny brąz.
Ostatnim razem fryzjerka mi spie*#&lila włosy... Po około pół roku widzę, że włosy mi się kruszą od nasady (poza odrostem) i to tak mega.

Wiem, że co ma odpaść to odpadnie, ale żeby choć trochę zahamować ten proces. Żeby mi trochę podrosły te moje naturalne. Używam maski algowej.

Jakie jeszcze kosmetyki? Ampułki muru muru? Jakieś wcierki? I co na szybszy porost włosów?

#rozowepaski #fryzjer #wlosy
  • 19
@k___b: @niestaly_ksienzyc: na te co się już kruszą nie pomoże. Zmień szampon na łagodny (nie dziecięcy) żeby im nie dowalać, używaj mocno odżywczych masek, zobacz jak włosy reagują na proteiny i stosuj silikony, żeby zabezpieczać, to troche zahamuje proces, ale tak serio poszukaj jakiejś krótkiej fryzury, bo zniszczenia lubią iść w górę włosa i będziesz się tak męczyć 3x dłużej nim włosy wyprowadzisz do jakiegoś stanu
@k___b: hehe z apteki, łagodny, wybierz jedno. Tak na szybko to petal fresh mi przychodzi do głowy albo Sylveco balsam myjący z betuiną. I szampon rozcieńczaj przed nałożeniem - na dłużej starcza i tak nie rypie skóry i włosów
@k___b: aaa no generalnie ja bym brała np. Granat&Acai albo Róża i Wiciokrzew, ale ciężko tak doradzić online. Bardzo łagodny jest ten z winogronami, ale ja musiałam myć dwa razy głowę jak go miałam (wiele szamponów wystarcza mi raz umyć, zwłaszcza jak rozcieńczam)
@StaryZdzich no właśnie ten winogronowy to był odżywianie suchych i zniszczonych włosów. Ale na razie odstawiłam, bo nie chciałam źle kupić, to później po niego skoczę

A powiedz mi, jakieś olejki wcierać?
@k___b: no olejowanie zawsze na propsie, ale nie pamiętam, które oleje są polecane, żeby nie zmieniły koloru włosów. Chyba bym zaczęła od winogronowego właśnie, bo lniany może żółcić. Taki olej wcierasz we włosy suche lub wilgotne (można też wodę z kapką gliceryny/miodu z cyryną/aloesu połączyć i tym popsikać) i na to olej. Trzymasz tak 1-2 h i myjesz włosy. Żeby olej ładnie się zmył to przed szamponem nakładasz odżywkę (czyli olej,