Wpis z mikrobloga

Cześć. Od kwietnia 2018 użytkuję G6 i od czasów aktualizacji do androida Oreo telefon zwolnił, zawiesza się, nie ma płynności animacji, są wyraźne klatkowania interfejsu, bateria ucieka w oczach. Wysyłałem go już do serwisu w okolicy lipca z tego powodu. Została w nim wykonana ''korekcja systemu'' która tak na prawdę nic nie zmieniła. Jakiś czas temu postanowiłem zrobić downgrade do 7.0, na którym telefon działał znakomicie i nie pomogło. Nie jest zapchany milionem apek - jedynie apka banku, mój orange i shazam. Granie w gry nie ma najmniejszego sensu skoro każda się zacina i występuje pokaz slajdów. Powoli zaczynam żałować, że wydałem 1600 zł na telefon, który po niecałym roku chodzi gorzej niż kilkuletni już Galaxy S4 (niby inny producent, inna epoka i wiem, że kiepskie porównanie ale z tego telefonu się przesiadłem). Wysyłać na gwarancję po raz kolejny czy próbować działać coś z rękojmią?
#lgg6 #lg
  • 7
@onet12: Nie używam na telefonie aplikacji typu facebook, messenger nawet w wersji lite. Bt, nfc, gps wyłączone bo też ich nie używam. W tym momencie telefon mam po factory resecie, nic nie pobierałem dodatkowo i dalej się dzieje tak jak wspomniałem wyżej.
@onet12: Tak, czyściłem cache za każdym razem. Zbędne aplikacje powyłączałem według sposobu z poradnika powyżej. Zmieniłem też opcję renderingu. Przy zmianie skali animacji na 0.5 mam sytuację, że wszystko otwiera się pokazem slajdów. Usługa MLT wyłączona, telefon uruchamiany ponownie. Nie wiem czy to może mieć związek ze sprawą, ale telefon upadł mi z wysokość 1,5 metra. Może coś się stało z podzespołami? Od upadku mam problem z naklejeniem szkła hartowanego, ponieważ