Wpis z mikrobloga

I jeszcze ten #!$%@? komentarz "Teraz taka moda". Bo kiedyś ludzie byli mega pruderyjni, nie było zdrad, awantur. Tylko jak chłop żonę tłukł aż trzaskało po pijaku, to często nikt nie reagował, bo taka moda i porządek rzeczy był. Gardzę.


@taki_tam_ktos To jest dobry komentarz. Teraz taka moda, w przeciwieństwie do czasów minionych, gdy była 'moda' na zamieszkanie ze sobą po ślubie. Reszte sobie dopisałeś. Ona nic nie pisała o zdradach i
@Halbr: Jakoś nie uważam by decyzja wyprowadzki z domu, pójścia na 'swoje', docierania się z partnerem i odpowiadania za samego siebie była adekwatnie nazwana modą. Nie wiem, skąd jesteś. Może u Ciebie jest inaczej. Natomiast u mnie po okolicy już tyle historii starych i nowych się osłuchałem, że wiem, że ludzie się nie zmieniają. Jedyne, co się odmieniło, to czasem ciąża ślubu oznaczać nie musi. A tak wstyd w narodzie nadal
@taki_tam_ktos Ale o czym Ty piszesz. Jak możesz mnie przekonywać, skoro nawet nie ujawniłem swojej opinii w tym temacie. Zwróciłem tylko uwagę, że obiektywnie rzecz biorąc, to ta kobieta ma racje. Kiedyś tyle par bez i przed ślubem nie mieszkało razem co teraz. Co tu dywagować i elaborować. Takie są fakty i ona ma racje. Czy to źle czy dobrze to temat na inną rozmowę.

Moda w sensie tendencja.
nowe generacje zaczęły się przeciw temu wreszcie buntować i żyć po swojemu, a nie pod dyktando otoczenia jak kiedyś.


@taki_tam_ktos: Haha dobre dobre. Szczególnie odczuwam to jak bardzo "żyję pod dyktando otoczenia" jak mówię moim znajomym, że nie widzę potrzeby mieszkania z moją narzeczoną przed ślubem i w sumie to widzę sens w czekaniu do ślubu z seksem. Wtedy dopiero widać jaki ze mnie jeden konformista wśród miliona buntowników.
Jej rodzice byli fanatykami... literki A.... trzy imiona i wszystkie na A... to i córce dała Aleksandra... a tu taka zła Ola wyrosła
Haha dobre dobre. Szczególnie odczuwam to jak bardzo "żyję pod dyktando otoczenia" jak mówię moim znajomym, że nie widzę potrzeby mieszkania z moją narzeczoną przed ślubem i w sumie to widzę sens w czekaniu do ślubu z seksem.


@lab_rat: Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że tą wypowiedzią potwierdzasz to, co napisałem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W tym momencie ludzie po prostu podejmują decyzje zgodne ze swoim
@taki_tam_ktos Słownikowo oczywiście, że to nie to samo, ale wypowiedź tej kobiety interpretowałem swobodniej, gdyż to jest w końcu komentarz na fb, a nie przepis prawa, więc dozwala on na pewną swobodę leksykalną. Szczególnie, że wyrażenie 'taka moda' jest używane w życiu codziennym i nie zawsze stricte do sytuacji, w której faktycznie można użyć słowa moda.
Niestety nie dowiemy się czy przez modę miała na myśli faktycznie modę czy tendencje czy coś
Szczególnie, że wyrażenie 'taka moda' jest używane w życiu codziennym i nie zawsze stricte do sytuacji, w której faktycznie można użyć słowa moda.


@Halbr: Właśnie takie codzienne użycie założyłem czytając jej wypowiedź. Zwłaszcza podpierając się samą grupą, w której ta osoba się znajduje. Czyli w tym przypadku odniesienie do czegoś chwilowego, co z pewnością przeminie.