Wpis z mikrobloga

@AnsuzSowilo
Bo dla mnie, nie wiedzieć czemu
Wolność ma zapach acetylenu.
Powstałe z karbidu gazy
Doprowadzają mnie do ekstazy.
Mistyczny łuk elektryczny
sprawiają że nie mogę myśleć o niczym.
  • Odpowiedz
  • 1
@AnsuzSowilo jaka srednica rurki i jaki odstep miedzy spoinami? Na jakies ciśnienie to jest? Pytam bo odstep wydaje sie za maly :P naprezenia po spawaniu beda spore. Jesli SWC 50 mm to ciekaw jestem jak ze struktura :)
  • Odpowiedz
  • 0
@kepa0 DN150
albo DN200 musiałbym spojrzeć. Rury balastowe. Czemu uważasz, że odstęp za mały? Na zdjęciu masz kolano 30 stopni. I jaki sprzęt używasz, że potrafisz zmierzyć SWC na podstawie zdjęcia? :D Strefę wpływu ciepła możesz zbadać makroskopowo ale nie gołym okiem. Tlenki na powierzchni materiału to nie to samo co strefa wpływu ciepła wbrew temu co mówi intuicja :) A stal czarna całkiem nieźle przewodzi ciepło, więc kolory są jakie są.
  • Odpowiedz
  • 0
@AnsuzSowilo bo powinno sie dawac wieksza wartość z 1) pół średnicy 2) 200 mm ale na rurociągi pod ciśnieniem. Tak, ale do badan wizualnych zakladasz ze badasz spoine + 50 mm SWC, wiec przy takim odstepie ciekaw jestem jak ziarna sie rozrosly w miejscu gdzie sie strefy pokryły :) czysta ciekawosc a nie madrzenie się :P btw piekne warkocze ;-)

@TomiliDzonsWSciganym ciekawostka - im bardziej rozwinięty kraj tym mniej spawania elektroda a
  • Odpowiedz
  • 0
@AnsuzSowilo rozciaganie :) wiem wiem, spawalnikiem jestem :P spytaj sie u was technologa jaka powinna byc minimalna odległość miedzy spoinami ( )
  • Odpowiedz
  • 6
@kepa0 widzę, że spawalnik, bo wymyślasz ( ͡º ͜ʖ͡º) Jest do wspawania kolano 30 stopni, to trzeba je pospawać a nie napawać rurę 200mm dalej, żeby Ci się odległości zgadzały :D
  • Odpowiedz