Wpis z mikrobloga

Jak iść do psychologa za darmo? Dziwnie się zachowuje w obecności obcych, chyba mam nerwicę, nawet jeden psycholog na rozmowie 'sluzbowej' powiedział z rok temu, żebym poszedl do psychologa bo się zachowuje jakbym miał nerwicę i jak nic z tym nie zrobię to się będzie pogarszać. No i teraz po roku widzę, że jest #!$%@?, a samemu-tak jak na początku planowalem- tego nie ogarnę, bo tracę na przykład wszystkich znajomych. Jak kiedyś miałem #!$%@?, to teraz bałbym się obsesyjnie wstawić zdjęcie na Fejsie, że nikt nie polubi, albo, że powiedzą coś w stylu, że #!$%@? 'chce się pokazać' XDDDD Wiem, że to bezsensu i brzmi jak problemy z podstawówki, ale miał rację, #!$%@? prorok. Z normalnego typa stałem się jakiś #!$%@? aspołeczny i pełen lęku przed życiem. Stąd moje pytanie jak iść do psychologa, za darmo.(bo nie zarabiam i nie mam pieniędzy, a już na pewno nie 150-200żydów/h) Czy trzeba iść do lekarza pierwszego kontaktu po jakieś skierowanie? [Nie ogarniam NFZ, ale jeżeli trzeba to #!$%@?ą dramat. Np.Mam myśli samobójcze, a jeżeli chce żeby ktoś mi pomógł to muszę najpierw iść po skierowanie, umówić wizytę itd. Oby tak nie było...xd.]
No i jak najlepiej wybrać psychologa, ktoś poleca jakiegoś w Warszawie, bo chciałbym po prostu być normalny?

#psycholog #warszawa
  • 12
Dziś byłam na wizycie u psychiatry. Czekałam na nią miesiąc, więc szybko. Dostałam skierowanie na psychoterapię. Odmówiono zapisu bo na dzień dzisiejszy termin czekania to rok i 2 miesiące, wiec zapisy wstrzymane. Warszawa. Pocieszam się, że przynajmniej dostałam receptę na jakieś uspokajające tabsy. Muszą wystarczyć na dożycie. Ale kurła, kiedy w końcu po miesiącach ( i czwartym nawrocie objawów w ciągu 15 lat) udało mi się poprosić o pomoc to mi jej
@#!$%@?: @#!$%@?: Do psychiatry nie potrzeba skierowania. Dzwonisz do poradni zdrowia psychicznego i się zapisujesz na pierwszy wolny termin. Dodam jeszcze, że jak są długie terminy warto poszukać gdzie indziej. Tam gdize byłam u psychiatry termin do psychologa to ponad rok, ale zaczęłam dzwonić i znalazłam termin na maj, a potem prywatną przychodnię, która robi na nfz i termin za tydzień. Przychodni szukam na https://terminyleczenia.nfz.gov.pl, ale nie warto sugerować się podanymi
@Jidi: dzięki za wszystko. Ale tak dla jasności.
1.Czyli umawiam się z psychiatrą i On decyduje czy skierować mnie do psychologa czy sam będzie mnie leczył, dobrze rozumiem?
2.Czy da się odrazu bezpośrednio, bez skierowania umówić z psychologiem, czy trzeba przez psychiatrę?(pytam teoretycznie bo w ogóle nie wiem, której z tych instytucji potrzebuje)
@#!$%@?: Ad.1. Tak, najpierw do psychiatry bo do niego nie trzeba skierowania i on może wypisać receptę na leki ( psycholog nie może). Ad. 2. Bez skierowania, do psychologa będzie płatne. Podobno niektórzy skierowanie do psychologa załatwiają od lekarza pierwszego kontaktu, ale ten czasem potrafi odmówić. Z drugiej strony jak jakiś inny psycholog powiedział ci już kiedyś, że przydałaby się wizyta to może przekona to i internistę. Ja spróbowałam od razu do