Wpis z mikrobloga

Rozmawiając o rakietach kosmicznych, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, z jakimi energiami, prędkościami mamy do czynienia. Dlatego warto porównywać i obrazować. Ogarnijcie to: 7.03.2019 ma odbyć się drugi w historii start Falcona Heavy (wiadomo, że zostanie przesunięty na później, ale nie w tym rzecz). Podczas tej misji SpaceX ponownie dokona próby lądowania centralnego boostera na barce OCISLY. Center core ma wylądować prawie 965 km od miejsca startu. I teraz ogarnijcie, że jeżeli Falcon Heavy wystartowałby z warszawskiej starówki, to center core wylądowałby na barce usytuowanej... na Morzu Czarnym, niedaleko wybrzeża Odessy na Ukrainie. Całą tę drugę booster pokona w kilka minut. Jprdl ale moc! ( ͡º ͜ʖ͡º)

#ciekawostki #falconheavy #spacex #kosmos
ahura_mazda - Rozmawiając o rakietach kosmicznych, często nie zdajemy sobie sprawy z ...

źródło: comment_iGwIIepp3rOeBC53CFKbdgYzxn48RURa.jpg

Pobierz
  • 57
Jprdl ale moc!


@ahura_mazda: No to teraz obczaj jaka będzie wielkość jednego ze zbiorników BFR. To jest prototyp, ostatecznie wiadomo że zrezygnowali z kompozytu i idą w nierdzewkę ale wystarczy do uświadomienia jaka będzie grubość tej rakiety...

240 ton metanu i 860 ton tlenu... to dopiero będzie MOC!!! Dawno coś tak ciężkiego nie startowało z ziemi.
kwanty - > Jprdl ale moc!

@ahura_mazda: No to teraz obczaj jaka będzie wielkość je...

źródło: comment_P9o2taB5ZVgljp3MELqsEILXYZPqi8OV.jpg

Pobierz
Hej tutaj jest lista skrótów, które pojawiły się do tej pory w tym wpisie i jego komentarzach.

BFR - Big Falcon Rocket – Nazwa używana do określania następnej rakiety SpaceX, która ma być większa niż Falcon Heavy.
OCISLY - Of Course I Still Love You (Marmac 304) – “Oczywiście, że wciąż cię kocham” – Pseudonim barki ustawianej na Atlantyku, służącej jako lądowisko dla pierwszego stopnia rakiety. Następca JRTI.

Jestem botem

@zakowskijan72: @ahura_mazda: Zważwywszy, że "zwykła" prędkość ucieczki dla obiektów próbujących się uwolnić z pola grawitacyjnego Ziemi wynosi zaledwie ok. 40 000 km/h (przy np. 60 000 km/h prędkości z jaką porusza się w Układzie Słonecznym stary Voyager) lub w porównaniu do prędkości ucieczki z powierzchni Jowisza - ok. 214 000 km/h lub Słońca - ok. 2 223 000 km/h to rzeczywiście te nasze rodzime prędkości wydają się dosyć skromne (
A nie mogą wybudować w ziemi takiej szerokiej studni głebokiej na 5 kilometrów, na samym dole umieścić bombe atomową a nad nią wsadzić tą rakiete. Zdetonowaliby bombe a skoncentrowana fala uderzeniowa wypchnełaby rakiete w #!$%@? mocno a ta poleciałaby daleko w #!$%@? za jowisza i dopiero tam mogłaby włączyć właściwe silniki.