Wpis z mikrobloga

W pracbazie stwierdzili, że mogą mnie wysłać na kurs/podyplomówkę w 2019 roku, jednak bardzo szybko sobie o tym przypomnieli, gdyż w poniedziałek mija termin składania wniosków. Jestem analitykiem, ale pojawiła się szansa na przejście na programistę, jednak cały system projektowany jest w Delphi, którego niewiele kursów jest dostępnych (w sumie żadnego nie znalazłem). Mireczki z #programowanie i #programista15k może podpowiecie?
  • 6
@kebab-case: Dostępne kursy/szkolenia/komentarze doświadczonych ludzi czy w ogóle warto brnąć w Delphi?
Zakładam, że skoro nie ma szkoleń powszechnych to może coś jest nie tak? Kursy Java/Python itp. są dostępne w każdym większym mieście.
@oSsStanMarsh: czy oni chcą Cię wysłać na kurs programowania, bo chcą, żebyś miał nowe skille i mógł coś robić ogólnie czy chcą cię tam wysłać, żebyś był w stanie rozumieć system, który macie? Jeśli to drugie to nie bardzo widzę opcję innego języka, skoro chcą cię w tym konkretnym. Nie narzekałbym aż tak, Delphi, mimo że nie używany teraz zbyt powszechnie to nie jest znowu jakiś wielki dramat. Jeśli w ogóle
@oSsStanMarsh: no to moim zdaniem jest to dobra opcja. To nie jest tak jeśli dobrze czuje, że ty się chcesz przekwalifikowywać i pytasz czy Delphi jest ok, żeby to robić (nie jest). Ale jako coś extra do nauki jako dodatek do tego co robisz to może być ciekawe i rozwijające, a jak się okaże, że cię to wciągnie to zmienisz język na inny i będziesz prywatnie kontynuował naukę w czymś współczesnym.