Wpis z mikrobloga

Motomirki, stoję przed dużymi dylematami przed zbliżającym się sezonem. Krótko i na temat:

1. Chcę zacząć przygodę z motocyklami 125. Według internetów, teraz jest najlepszy czas na zakup sprzętu, ale nigdy nie jeździłem na manualu, więc potrzebowałbym jakichś jazd doszkalających w OSK. Kupować motór w ciemno i czekać na lepszą pogodę, żeby w ogóle nauczyć się jeździć, czy jednak kolejność odwrotna - najpierw jazdy i decyzja, czy w ogóle chcę w to iść, i dopiero zakup? Całe moje doświadczenie to Blinkee po Krakowie i kilka dni na skuterze w Azji, ale piekielnie mi się podobało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2. Po wielu dniach poszukiwań zawęziłem rozważania do kilku modeli. Chcę mieć głównie oszczędny sprzęt do jazdy po mieście, ale też do niedalekich wypadów za miasto, więc wygoda, moc i możliwość montażu akcesoriów (głównie pojemny kufer) ma znaczenie. Interesuje mnie średnio-wyższa półka, czyli "chińczyki premium" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rozważam tylko nowe egzemplarze, bo chcę mieć pewność sprzętu, na którym w końcu się nie znam. Zależy mi na wtrysku zamiast gaźnika. Mam ok. 175 cm wzrostu i chyba każdy z nich by mi pasował.

- Barton Classic 125, 5000 PLN - najtańszy i nie znam za bardzo marki; jedyny classic w zestawieniu
- Benelli BN 125, 8600 PLN - bardzo ładny, ale nie ma wałka wyrównoważającego; ma chłodnicę oleju - według niektórych to plus i minus jednocześnie
- Keeway RKF 125, 9500 PLN - nie jest dla mnie może szczytem piękności, ale jest najmocniejszy ze wszystkich i ma pełne chłodzenie cieczą, trudno znaleźć jakieś dokładne recenzje
- Keeway RKV 125, 7400 PLN - według mnie kompromis pomiędzy wszystkimi powyższymi; ładny, oszczędny, dość mocny i nie za drogi
- bonusowo: Honda CB125F, 10600 PLN - zastanawiam się, czy rzeczywiście jest sens dopłacać aż tyle za samą markę, bo wciąż mamy tu porównywalną moc i spalanie oraz chłodzenie powietrzem

Im więcej czytam, tym coraz głupszy się czuję ( ͡° ʖ̯ ͡°) Na chwilę obecną najbardziej mnie ciągnie do RKV, ale jak już mam wydać ciężko zarobiony hajs, to chcę to zrobić dobrze. Może coś pominąłem?

3. Jaką kwotę, mniej więcej, powinienem przeznaczyć na ciuchy? 2k PLN wystarczy?

#motocykle125 #125cc #bojowka125cc
  • 22
@lays: Co do ciuchów to moim zdaniem warto odłożyć i mieć budżet gdzieś koło 3 tysięcy, bo jak dla mnie to te ciuchy bez lepszych materiałów to nie zapewniają dobrego komfortu, np. kupiłem w tamtym roku taką tańszą kurtkę no i nie jestem z niej do końca zadowolony to jednak nie jest to , ale może tobie podejdzie, obejrz, poprzymierzaj i będziesz wiedział

co do początków z motocyklem , to myślę