Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki, planuje zakup swojego pierwszego auta, dużo czytałem na necie i przeglądałem oferty samochodów i jednym z moich faworytów odnośnie ceny/jakości jest Fiat Stilo (Tak wiem że #!$%@? się w nich elektryka ( ͡º ͜ʖ͡º)) i tu pojawiają się moje pytania do was :

1. Czy ktoś z was posiada Fiata Stilo i co może powiedzieć o tym samochodzie
2. Jaki rocznik i wersje najlepiej wybrać?
3. Czy auto da się dobrze zagazować/czy to się w ogóle opłaca
4. Czego się przestrzegać podczas zakupu Fiata Stilo
5. Czy 7000-8000zł wystarczy aby kupić Stilo w miare dobrej kondycji i wersji wyposażenia?
6. Czy lepiej wybierać starszy rocznik ale bogate wyposażenie czy lepiej wybrać młodsze auto ale z biedniejszym wyposażeniem.
7. Co to jest za wersja Fiata Stillo Abath - w skrócie, czy się opłaca i ile trzeba dopłacić

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje! ()

#auto #stilo #fiat #samochody #kierowcy #naukajazdy #autohandel #motoryzacja #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 17
@magiol:
Raz już pisałem, więc tylko podkleję link.. Ogólnie zajebiście niedoceniony samochód, jest dużo lepszy niż opinia o nim.
Najlepiej polifta, czyli 2003-2006. Z tym wyposażeniem to też jest trochę demonizowane, ja mam całkiem dobrze wyposażoną wersję (a samochód z 2001, początek produkcji) i nic się nie dzieje. Poznać możesz w zasadzie po tylnej klapie, inny znaczek Fiata jest, okrągły, jak z przodu. Przedlift ma z tyły jeszcze ten podłużny.
@magiol: z blacharki, standardem są wypiaskowane przednie nadkola na dole, ze względu na brak chlapaczy, także tym się nie przejmuj. Podobno progi się po jakimś czasie poddają, chociaż u mnie zdrowo. Tylnia klapa koło zamka też trochę rdzewieje, to też standard. Poza tym raczej dobrze zabezpieczony blacharsko samochód
@magiol: zdjęcia za wiele nie mówią, bo robione telefonem, ale wydaje się w porządku. Newralgiczne rzeczy zrobione, także jest szansa na dobry egzemplarz. Zapytaj jeszcze gościa jak sytuacja z nawiewami, czy nie ma kłopotów że z jednego leci ciepłe powietrze, z innego zimne - w klimatroniku zdarzały się awarie aktywatorów klimy i takie cyrki właśnie się działy. Btw, skoro to w Niepołomicach, spróbuj dogadać się z tym gościem od skrzyń o
@mdmicky92 a co sadzisz o takich co moto-doradcach lub też firmach które wyszukują auto i sprawdzaja dla klienta? Mam taki problem bo niestety przy samodzielnym kupnie łykał bym wszystko jak pelikan z powodu że moja wiedza o autach kończy się na wiedzy gdzie wlać paliwo i jak zmienić biegi
@magiol: Nigdy nie korzystałem, także nie jestem w stanie nic powiedzieć. Może odezwie siłę ktoś kto z tego korzystał, jak to wygląda i czy jest sens takie coś brać pod uwagę.
@magiol: Jeśli nadal potrzebujesz jakiejś pomocy lub masz pytania odnośnie Stilo (mam od 4 lat z silnikiem benzynowym 1.6) to z chęcią pomogę :) i przy zakupie korzystałem z pomocy "kogoś" za opłatą - kosztowało mnie to wtedy 200 zł, ale na pewno było warto. Polecam laikom samochodowym - jak ja - i jeśli nie masz pod ręką znajomego mechanika.
@lyncz a za ile kupiłeś swoje stilo?, Ile musiałeś wrzucić w auto po zakupie aby swobodnie z niego korzystać, ile płaciłeś za OC jako młody kierowca na stilo?, I czy warto dorzucić kasę na stilo po lifcie? Bo te przed liftem są sporo tańsze nawet w bogatszej wersji wyposażenia.

Z góry dzięki
@magiol: Po kolei: kupiłem w 2014 roku wersję kombi z 2003 roku z silnikiem 1.6 (sprzed liftu). Wtedy jeszcze nie byłem na tyle świadomy różnic. Jeśli zależy Ci na wyposażeniu dodatkowym to więcej znajdziesz lub ewentualnie łatwiej domontujesz coś w starszej wersji, gdzie np. znalazłem wiązkę od tempomatu i jedyne co musiałem zrobić to jego przełącznik do kierownicy. W nowszych wersjach takich prezentów już nie znajdziesz, ale na forach są schematy
@magiol: Pamiętaj, że to są dwa różne rodzaje aut: Yaris to auto klasy B, typowy mieszczuch (odpowiednik Fiata to Punto dla tej klasy), a Stilo to kompakt, klasa C (a tutaj porównuj z Corolą).