Wpis z mikrobloga

#150perfum #perfumy 125/150

Amouage Epic Man (2009)

Amouage to chyba jedyna marka, która potrafi sprawić, że odczucia do ich produktów mogą się u mnie tak zmieniać. Niektóre lubiłem i przestałem, inne na odwrót a jeszcze inne pachniały mi zupełnie inaczej za każdym razem jak je testowałem. Do Epica miałem stosunek ambiwalentny ale ostatecznie przekonał mnie na tyle, że nabyłem odlewkę, a teraz rozważam nawet zakup 20-30 ml we flakonie.

Epic to ciekawy, drzewno-dymny twór, który mimo swojego arabskiego pochodzenia nie jest jednym z tych przytłaczających #!$%@? w turbanie gdzie jedna nuta potrafi brutalnie przygnieść resztę kompozycji i tym samym
sprawić, że cała reszta dobrej jakości składników nie będzie istniała będąc schowaną pod grubą warstwą oudu, kadzidła albo jakiegoś innego arabskiego smrodu. To chyba najbardziej zbalansowany zapach ze stajni Amouge, a na pewno najbardziej z tych, które testowałem bo z Opusami nie miałem jeszcze wszystkimi do czynienia. Jeśli ktoś chciałby się zapoznać z arabskim stylem to Epic byłby idealny ale oczywiście przez zapoznanie nie mam na myśli kupna w ciemno, a tylko zamówienie próbki o ile nie ma w okolicy żadnej perfumerii z ich zapachami.
A jak pachnie? Kadzidłem, dymem, jakimiś nutami drzewnymi, przyprawami typowymi dla orientu z bardzo wyrazistą gałką muszkatołową i skórą gdzieś tam w tle. Czuje w nim taki trochę orzechowy vibe. Nie są to perfumy ani trochę słodkie przez co wątpię by przypasowały młodszym osobnikom. Są za to ewidentnie eleganckie i fantastycznie sprawdzą się do galowego stroju.

Parametry ma na wysokim poziomie. Zanim jeszcze kupiłem odlewkę to spsikałem sobie nimi nadgarstek w sklepie, a jego aromat przeszedł na końcówkę rękawa od kurtki i wytrzymał na nim pare dni, przy czym zaznaczę, że zawsze bardzo uważam ażeby testując perfumy nie drasnąć niechcący materiału. Projekcja także na wysokim poziomie ale nie wydaje mi się, żeby był to zapach jakoś specjalnie nachalny. Projektuje długo ale raczej ma taki swój obszar poza który nie wychodzi i nikomu nie wadzi. Dla mnie wystarczający poziom. Podobno przeszedł kiedyś jakąś drastyczną reformulację,po której utracił głębię, ja tego nie potwierdzę bo znam go od może roku i mój pachnie identycznie jak testety stojące na sklepowych półkach w T&B czy Notino. Po Jubilacie jest to drugi najlepszy zapach z Sułtanatu Omanu z jakim miałem do czynienia.

typ: spicy-woody
zapach: 8,5/10
trwałość: 9,5/10
projekcja: 7,5/10
cena: około 600 zł za 100 ml testera
https://www.parfumo.net/Perfumes/Amouage/Epic_Man
https://www.fragrantica.com/perfume/Amouage/Amouage-Epic-Man-6537.html
drlove - #150perfum #perfumy 125/150

Amouage Epic Man (2009)

Amouage to chyba j...

źródło: comment_j87adxKo620WkXzmmLqvn9L91LaEdI3h.jpg

Pobierz
  • 13
@Vanni: kazali psikać i psikać żeby zachecić do kupna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SnoobDuog: mieszane mam odczucia, bo tak wiele zachwytów jest na Beach Hut a po powąchaniu to nic specjalnego dla mnie.
@esdain: najlepsze perfumki zostawiam na sam koniec czyli 150/150 ( ͡º ͜ʖ͡º)
@dr_love: pierwsza wersja Epica z którą miałem do czynienia to był 2012 albo 2013 rok wtedy wszystkie zapachy Amouage miały p o t ę ż n ą dawkę kadzidła, którego woń była charakterystyczna tylko dla perfum Amouage, teraz nie ma tego już w żadnych perfumach tej marki, podejrzewam że ich produkcja była dość droga i dlatego te destylaty zastępowano powoli tańszymi i bardziej dostępnymi. Epic w tej starej wersji to była
@dr_love: @SnoobDuog: ja mam ochotę przetestować Beach Hut głębiej, ale na pierwszy niuch to nie było nic szczególnie specjalnego

@kyloe: @dr_love:

coś w tym jest, stary Epic to było głównie kastoreum i oud/kadzidło, teraz czuć bardziej przyprawy gałkę muszkatołową i szafran. BTW zastanawiam się jakiego kadzidła używali, zdecydowanie nie pachnie jak czysta żywica liban czy syntetyki, raczej jak całe drewno kadzidłowca.
@makrel_gieldowy: Nie wiem co to dokładnie było, ale na pewno nie żywica bosswelia sacra czyli frankincense / olibanum bo ona pachnie inaczej ( mam tę żywicę i palę sobie czasem na węgielkach trybularzowych ) Stosunkowo wiernym odwzorowaniem olibanum jest Rock Crystal Durbano albo Olibanum Profvmvm Roma. Co do Beach Hut to jestem na nie, parametry ma dobre ale dla mnie jest dość męczący.

Generalnie Amouage postrzegam jako markę, która od czasów