Wpis z mikrobloga

Na TVN24 wlasnie mówią o #depresja wśród młodzieży i bardzo mocno naciskają na internet, że hejt itd i rówieśnicy, a rodzina dobra i w ogóle pięknie. Że niby mowa nienawiści w necie ma na to wpływ.
Setki razy byłem wyzywany w internecie i w żadnym wypadku nie wpłynęło to na moje problemy psychiczne.
Ba
Większość osób z którymi miałem okazję porozmawiać ma problemy psychiczne przez najbliższe otoczenie, rodzinę.
W Polsce powinno się zacząć uczyć jak nawiązywać kontakty z młodzieżą, a nie zwalać wszystko na internet. Internet jest często ucieczką od problemów ze świata rzeczywistego, a nie źródłem jego problemów.
#!$%@? mnie takie gadanie niesamowicie, że internet zly. Ja największą pomoc i wsparcie otrzymałem od wykopków, bez nich mogłoby byc ze mną różnie.
Ale oczywiście to znajomi z internetu są gorsi niż toksyczna rodzina xD
  • 52
@Noneq 20 lat here od 13 lat (tak, pierwsza podbaza) problemy psychiczne i kilka miesięcy temu zacząłem coś robić ze sobą. Trzeba odciąć się od toksycznych osób. Ja powoli urywam kontakty i jest lepiej, w tym roku planowana jest wyprowadzka od rodziców, dosyć daleko od miejsca zamieszkania, odcięcie się od sporej liczby osób i dalsza praca nad sobą. Polecam iść do psychiatry po leki, ten rok jest pierwszym rokiem od 7/10 lat
@uczihaobito na razie mieszkam z rodzicami, obecnie już się trochę na psychice podleczylem, zacząłem wysyłać cv i szukam pracy jakiejś choćby za najniższą krajową by nazbierać i się przeprowadzić
A tam już praca plus może studia zaoczne, a jak nie to jakies kursy
@VonHautkopf ale to niezła męczarnia , wstawanie o 6 rano by 8h robić coś co cię nie interesuje . Są plusy tej pracy ale to tylko punkt w drodze do szczęścia . Nie mogę dłużej być tak w miejscu . Rodzice ciągle trzymali mnie w klatce przez co można powiedzieć o mnie nigdzie nie był nic nie umie ... Nuda i flaki ... Nawet w górach nie byłem nigdy . Nie mam
Setki razy byłem wyzywany w internecie i w żadnym wypadku nie wpłynęło to na moje problemy psychiczne.


@VonHautkopf: Trochę mała grupa badawcza ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale co do reszty to się zgadzam, tradycyjne wychowanie "pasem" to jest straszna rzecz i niestety wciąć powszechna. Z takich rodzin wyrastają potem osoby o skrzywionej psychice, bez poczucia własnej wartości, niepotrafiące nawiązywać znajomości, czujące wieczną presję i wewnętrzny strach. Promowanie
na razie mieszkam z rodzicami, obecnie już się trochę na psychice podleczylem, zacząłem wysyłać cv i szukam pracy jakiejś choćby za najniższą krajową by nazbierać i się przeprowadzić

A tam już praca plus może studia zaoczne, a jak nie to jakies kursy


@VonHautkopf: Jeżeli chcesz zmienić miejsce zamieszkania, to ogarnij czy będziesz mógł sobie wziąć bon zasiedleniowy z urzędu pracy. Powinno Ci pomóc na start.