Wpis z mikrobloga

Mirki, nadszedł czas, że muszę wymienić zmywarkę na nowszy model bo do obecnej straciłem już wszystkie pokłady cierpliwości i dalsza współpraca może się skończyć dla mnie więzieniem jak w nerwach trafie kogoś wyrzucając ją przez okno ( ͡° ͜ʖ ͡°) reasumując szukam przyzwoitej, nie najdroższej, nie najtańszej zmywarki do zabudowy 45 cm, która oszczędzi moje nerwy stargane ()
Wołam @nowik bo widziałem, że ostatnio dość mocno siedział w AGD i być może zdradzi na co zwrócić uwagę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
dziękuję za wszystkie sugestie, w których firmach się obracać, a których unikać.
#agd #zmywarka #kupujzwykopem #kuchnia #pytanie #mieszkanie
  • 11
@wroblew: owszem, ostatnio się dość mocno udzielałem. Akurat w kwestii zmywarek 45cm się nie orientuję, o tyle w kwestii ogólnie zmywarek to dla mnie najważniejsze było automatyczne otwieranie drzwi co wyeliminowało sporo firm. Jeżeli chodzi natomiast o firmy, wśród których warto szukać to zdecydowanie:
- Bosch/Siemens
- AEG/Electrolux
- Amica ma nawet spoko jeżeli szukasz czegoś tańszego
- Gorenje podobno też są spoko.

Musisz się zastanowić jakich funkcji potrzebujesz, ile programów
@nowik: to automatyczne otwieranie drzwi to takie must have? Szczerze to dopiero dzisiaj sie o tym dowiedziałem ;) znajomy mi mówił, że niektóre wynalazki mają samoczyszczący filtr, dzięki czemu zmywarka zaczyna być bezobsługowa xD @jempierozki: słyszałem o tym, że ta szuflada robi robotę!
automatyczne otwieranie drzwi


@wroblew: mi sie wydaje ze tak bo nie trzeba czekac az sie skonczy zmywac tylko samo sie odparuje ale ja tez jestem na etapie kupna
to automatyczne otwieranie drzwi to takie must have? Szczerze to dopiero dzisiaj sie o tym dowiedziałem ;)


jeśli zmywarka wymaga otwarcia drzwi w celu osuszenia naczyń - to automatycznie otwierane drzwi to absolutny must have. Inaczej musisz fizycznie być w kuchni gdy zmywarka kończy zmywanie, czyli nie pójdziesz spać, nie wyjdziesz z domu itp. Są też zmywarki które suszą prądem (jak u mnie), wtedy w ogóle nie trzeba otwierać drzwi a naczynia