Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki, mam pytanie, przechodzę na wyższy lvl internetu dla mnie, czytaj. światłowód. Prędkość to 500mb, w związku z czym chcę zmienić swoje raspberry pi na coś nowszego. Byłem zdecydowany na Xiaomi Mi Box S 4k ale teraz zauważyłem, że nie ma gniazda ethernet. Czy jest coś godnego polecenia z tym gniazdem oprócz Shield'a ( za droga zabawka).

Jeśli nie, to kupie Xiaomi i będę leciał na WIFI, chociaż wolałbym po kablu.

Dzięki za pomoc
#tvbox #kodi #xiaomi #film
  • 22
@Dudek89: @SAIDED:

jak masz Xiaomi, to może dokup tylko gniazdo RJ-45 na USB :D


To rozwiązanie jest takie sobie, gdyż istnieje ograniczenie przepustowości na samym USB (w #mibox jest wersja 2.0). Gdyby #mibox miał USB 3.0, to jeszcze miałoby to sens. W przypadku wersji 2.0, gdy kupimy przejściówkę, a w zasadzie modem RJ-45 1000 Mbit na USB, w rzeczywistości będzie to max. 300 Mbit. Już lepszym rozwiązaniem jest sieć bezprzewodowa
@Serghio: pytanie tylko, czy trzeba nam więcej jak 100mbit. Ja mam obecnie 150mbit łącze, leci własnie poprzez 5GHz (około 2-3m od routera jest MiBox) i jeżeli źródło jest ok, to wszystko śmiga ostro
@Dudek89
@Willy666

Do zwykłych zastosowań 100 Mbit wystarczy, ale radzę uważać przy kupnie modemu. Dużo przejściówek USB-LAN nie działa z Android TV. Był na tagu już o tym wątek. Natomiast 1Gbps polecam, gdy ktoś ma własną bibliotekę filmów 4K i swoją rozbudowana sieć domowa. Różnice widać, gdy kopiuje film z jednego hosta na serwer NAS, przy 100 Mbit kopiuje się 20 min, przy 1 Gbps 2 min.
@Serghio: owszem, różnica jest, ale w realnym działaniu niezauważalna. Film może się kopiować 20 minut albo 2 minuty, ale przecież oglądasz go nie przez 20 minut ale z 5x dłużej.
@Willy666 Tak, gdy masz jeden odcinek serialu z jakością 720p, który waży 1GB, a gdy masz ten sam odcinek serialu w 4K, który może ważyć nawet 16 GB, wtedy już nie tak kolorowo. Generalnie wszystko zależy od potrzeb, u mnie sieć 1Gbps w domu daję radę i korzystam z jej walorów. Zawsze lepiej mieć 1 Gbps, niż 100 Mbit. Swoją drogą Ethernet 100 Mbit to jest jakiś 2006 rok, dziwię się, że
Zawsze lepiej mieć 1 Gbps, niż 100 Mbit. Swoją drogą Ethernet 100 Mbit to jest jakiś 2006 rok, dziwię się, że w urządzeniach typu TVBox taki standard nadal występuje, podczas, gdy od lat w każdym PC, Laptopie standardem jest 1 Gbps


@Serghio: bo do płynnego odtwarzania materiału w 4K wcale nie trzeba zbyt wiele. Buforowanie w tle nie ma dla użytkownika znaczenia.
@SAIDED: może poszukaj smart tv z androidem już?
Nie wiem jak się sprawdzają, bo nie mam.

PS. na miboxa ludzie skarżyli się na zawiechy. Mi się zdarzyły ze 3 przez 2 miesiące.
@modzelem: Tesciu ma OLED LG, jesli to jest SMART to ide w TV BOX:) zeby przewinac strone na HBO GO czy NETFLIX to musialbys wziac urlop, tragedia..
Ja mam teraz Malinke pierwsza, tez czasem mnie wyrzuci, no coz, przezyje, ale za to mam dostep do wszystkiego i plynnie chodzi i wszystko pod reka, od seriali, po filmy, YT i hbo go:)
@SAIDED Są jeszcze boxy of Minix. Odnośnie tv z czystym androidem to jest to to samo co na boxach z android tv więc możesz śmiało brać. Np. Phillips albo Sony ma takie modele (nie wszystkie) . Samsung ma bardzo dobry soft, chyba najlepszy na rynku ale ekosystem jest zamknięty i nie wygrasz na ich tv kodi.
@modzelem: ja wiem ze OLED to nie smart. Ale system LG uchodzi ze dobry smart. OLED mial zssugerowac ze to nowy tv wiec dosyc nowoczesny smart ale i tak dziala slabo.
@SAIDED Mam Samsunga i bawiłem się LG i nie ma w ogóle porównania, LG to straszny szajs Brat natomiast ma Phillipsa i jest na nim to samo co na moich boxach. Ja wziąłem Samsunga że względu na dobrą matrycę i niską cenę no i miałem 3 boxy więc mi nie zależało na czystym android tv jako system w odbiorniku. Szukaj tv z android OS albo zobacz na boxy od Minix.
@HK-Stelle: Netflix nie ogladam, ale nei chce sobie zamykac furtki na wypadek gdybym zaczal :)
Ja tez kupuje TV Samsung'a, nu8042 wiec tez nei bedzie czystego Androida. Jest teraz dobra cena na niego:) a przyzwyczailem sei do osobnego pudelka robiacego za centrum:)
Minix widze ze ma duzo boxow, porownam sobie i poczytam o nich, bo pierwsze slysze o tej firmie. Narazie wygrywa Mi Box S 4K.