Wpis z mikrobloga

Hej wszystkim!
W piątek moja rodzinka powiększy się o golden retrievera i mam do was pytanie. Na początek wystarczy obroża, do wychodzenia na spacery, czy jednak lepiej kupic szelki? Jak nauczyć szczeniaka siusiania na dworze, a nie w domu? I ma ktoś jakies protipy od czego zacząć wychowywanie pieska, żeby nie zdemolował mieszkania kiedy z niebieskim będziemy w pracy?
Jestem bardzo podekscytowana nowym domownikiem i baaaardzo mi zależy, żeby czuł się u nas jak najlepiej ( ʖ̯)
#pies #psy #szczeniaki #wychowanie #goldenretriever
  • 18
@Wqurfiony_Org
Na szelkach pies ciągnie i za nic w świecie nie nauczysz go posłuszeństwa na spacerach. Szelki wspierają psa i przeszkadzają w kontrolowaniu jego zachowań. Szelki to co najwyżej dla maltańczyka albo psa przewodnika.

Najlepiej w codziennym użytku sprawdza Się obroża bo pozwala psa kontrolować, a do szkolenia smycz ringowa która momentalnie dyscyplinuje psa w miarę bezbolesny sposób.

@without_me
@without_me: poszukaj jakiegoś psiego przedszkola u siebie w miescie. Ja chodzilem z moim goldenem i przynioslo to efekty. Jesli chodzi o siusianie xd to zawsze po zabawie, po jedzeniu i po spaniu starajcie sie go wyprowadzac. Zawsze warto miec pod reka kilka smaczkow i nagradzac psa za dobre uczynki. Jak zrobi cos zlego to od razu go upominajcie dosadna komenda glosowa xd jakbys cos jeszcze chciala to pisz ;)
@without_me: dopóki się kościec nie ukształtuje - obroża, szerokość na dwa kręgi, strzelam ok 2cm na początek, ale dopytaj hodowcy co dostaniesz w wyprawce. Nie skupiaj się też na nauce wszystkiego od samego początku, daj sobie czas, bo i psy są różne. Moja tak bardzo się bała zmroku, że gdybym chciała ją uczyć poprawnego chodzenia na smyczy, musiałabym ją udusić. Od początku uczysz skupienia, przywołania i samokontroli oraz na rozgrzewkę posłuszeństwa
@without_me Za siusianie na zewnątrz nagradzać. W domu tymczasowo uczyć sikania na matę. Doskonale sprawdzają się pieluchy na łóżko - do kupienia w każdej aptece.

Żaby pies nie zdemolował mieszkania to:
1) należy zapewnić mu dużo ruchu połączonego z pracą - czyli komendy, posłuszeństwo itp. Co najmniej półtorej godziny spacerów dziennie;
2) po powrocie żadnego nagradzania radości psa - dopóki cieszy się, że wróciliście to go ingnorujcie, ewentualnie wykorzystajcie to do nauki
Szelki wspierają psa i przeszkadzają w kontrolowaniu jego zachowań. Szelki to co najwyżej dla maltańczyka albo psa przewodnika.


@jeloo: no jasne, bo maltańczyk może ciągnąć i być psim #!$%@? i będzie cacy..
jeśli pies jest nauczony poprawnego chodzenia na smyczy, to i z szelkami będzie chodził dobrze, kwestia tego jak się psa (nie)uczy.
W drugą stronę patrząc - idealne rozwiązanie to nie jest, ale jak już mało co działa, to właśnie
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@without_me: Najłatwiej nauczyć psa sikać na zewnątrz to wychodzić z nim nawet co 2,3h i chwalić za każdą kropelkę na dworze. Pewnie pracujesz, ale i tak warto przynajmniej na początku wziąć parę dni wolnego albo tak poustawiać plany domowników, żeby szczeniak nie zostawał w domu sam dłużej niż tak na 4 h... Z doświadczenia mogę powiedzieć, że w domach w których nie udało się tego ustawić było ciężko, maluszki brudziły i
Bardzo wam wszystkim dziękuję za odpowiedzi, na pewno są przydatne :) Więc biorę wszystko do siebie i mentalnie już przygotowuję na przywitanie tej pociesznej kulci za te kilka dni. ()
Czyli podsumowując:
1. Lepiej obroża, bo pozwala na kontrolę psiaka.
2. Nagradzanie za siusianie na dworze i za wszystkie inne dobre zachowania, odruchy.
3. Nie reagowanie na radość piesa po powrocie do domu.
4. Nie zostawianie pieska za dłużej niż 4h jeśli to możliwe
5. Długie spacery, żeby go wymęczyć
6. Stopniowa nauka, nie wsyzstko na raz.

O czymś zapomniałam? :D
Czyli podsumowując:

1. Lepiej obroża, bo pozwala na kontrolę psiaka.

- przynajmniej na początek. Szelki mogą się okazać przydatne do wspólnego biegania czy dłuższych wycieczek, canicrossu/dogtrekkingu, zaś mocując smycz zarówno z przodu i z tyłu szelek typu easy walk masz jeszcze lepszą kontrolę nad psem. Niemniej - obroża.

2. Nagradzanie za siusianie na dworze i za wszystkie inne dobre zachowania, odruchy.

- tak, pies musi wiedzieć jakie zachowania mu się opłacają.

3.